banner39

Nevruz bu yıl 18 Mart'ta kutlanacak

BDP'liler nevruzun 130 ayrı merkezde kutlanacağını ve ilk etkinliklerin pazar günü Diyarbakır ve İstanbul'da düzenleneceğini duyurdu

Politika 14.03.2012, 16:48 14.03.2012, 16:48
Nevruz bu yıl 18 Mart'ta kutlanacak

Dünya Bülteni / Haebr Merkezi

Barış ve Demokrasi Partisi, bu yılki nevruz programını açıkladı. Kutlamalarının startı Diyarbakır ve İstanbul'da verilecek.  İstanbul’da adres Kazlıçeşme Meydanı.
    
BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı Ahmet Türk, nevruzun 130 ayrı merkezde kutlanacağını ve ilk etkinliklerin pazar günü Diyarbakır ve İstanbul'da düzenleneceğini açıkladı.

HEDEF 1 MİLYON KİŞİ

Bu nevruzun Kürtler açısından ulusal birlik günü ilan edildiği ve kutlamalar kapsamında siyasi mesajlar verileceği belirtilen açıklamada “Savaş değil müzakere, tecrit değil özgürlük” şiarıyla 1 milyon kişinin kutlamalara katılmasının hedeflendiği belirtildi.

Bu arada tertip komitesi, 200 bin bildiri basarak İstanbul sokaklarında dağıtmaya başladı.

TÜRKALİ VE YAŞAR KEMAL’E DAVET

BDP Eş Başkanı Gültan Kışanak, DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, BDP İstanbul milletvekilleri Sebahat Tuncel, Sırrı Süreyya Önder ve Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu'nun İstanbul Milletvekili Levent Tüzel, İstanbul’daki kutlamalarda birer konuşma yapacak.

Yaşar Kemal, Vedat Türkali gibi yazar, aydın ve gazeteciler de kutlamalara davet ediliyor.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?