Numan Kurtulmuş: Tüm partiler bize eşit mesafede

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Koalisyon konusunda parlamentoda bulunan diğer üç partinin hepsi bize eşit mesafededir, birisine yakın, diğerine uzak asla değiliz" dedi.

Numan Kurtulmuş: Tüm partiler bize eşit mesafede

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Koalisyon konusunda parlamentoda bulunan diğer üç partinin hepsi bize eşit mesafededir, birisine yakın, diğerine uzak asla değiliz" dedi.

Kurtulmuş, AK Parti Ordu İl Başkanlığında düzenlenen İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, koalisyonun iki farklı grubun aynı araca binerek aynı istikamete gitmesi olduğunu belirtti.

"Biz buradan Samsun'a, bir diğeri de Rize'ye gitmek istiyorsa 'Haydi gelin, aynı aracın içine binin' diyemeyiz" ifadesini kullanan Kurtulmuş, aynı aracın içine binmenin yolunun, aynı ortak protokolde birleşmekten geçtiğini söyledi.

Yeni Türkiye istikametinde ortak paydalarda birleşilebilmesi durumunda samimiyetle sonuna kadar uğraşıp bütün partilerle koalisyon yapmak için mücadele edeceklerine işaret eden Kurtulmuş, şöyle konuştu:

" Koalisyon konusunda parlamentoda bulunan diğer üç partinin hepsi bize eşit mesafededir, birisine yakın, diğerine uzak asla değiliz. Her partinin kendi programı veseçim beyannamesi ortada. Bu beyannameler üzerinde ortaklaşacağımız noktalar kimle daha fazla olup, kimle yeni Türkiye istikametinde adım atabilme imkanımız daha mümkün olursa o istikamette koalisyonu deneriz. Oldu oldu, olmadı kıyamet değil, dünyanın sonu değil. Olmazsa da Türkiye yeniden bir seçime gider ve inşallah AK Parti bu sefer tek başına iktidara gelir. Hele hele koalisyon ortaklıkları sırasında birilerinin seçim öncesindeki mantıkla yeniden kamplaştıracak, yeniden kutuplaştıracak birtakım sözlerle karşımıza gelmesine asla müsaade etmeyiz."

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2015, 18:34
banner53
YORUM EKLE

banner39