banner15

Öcalan: Benim özgürlüğüm tartışılmasın

BDP Şırnak Miletvekili Hasip Kaplan, Akdoğan'ın "Öcalan'ın kendisi bile özgürlük talep etmiyor" sözlerine, "Konu yanlış zeminde tartışılıyor, 'Öcalan'a özgürlük' derken bizim de kastettiğimiz, Abdullah Öcalan'ın da kastettiği Kürt halkının özgürlüğüdür" cevabını verdi

Öcalan: Benim özgürlüğüm tartışılmasın

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan'ın Öcalan hakkınaki açıklamalarına BDP'den değerlendirme geldi.

BDP Şırnak Miletvekili Hasip Kaplan, Akdoğan'ın "Öcalan'ın kendisi bile özgürlük talep etmiyor" sözlerine, "Konu yanlış zeminde tartışılıyor, 'Öcalan'a özgürlük' derken bizim de kastettiğimiz, Abdullah Öcalan'ın da kastettiği Kürt halkının özgürlüğüdür" cevabını verdi.

Akşam gazetesine konuşan BDP'li Hasip Kaplan'ın değerlendirmeleri şöyle: Konu yanlış zemine tartışılıyor. İmralı'ya giden arkadaşlarımız her defasında Abdullah Öcalan ile birebir görüşüyorlar.

Öcalan kendi özgürlüğüne ilişkin konudan söz etmiyor ve ''Benim özgürlüğüm söz konusu değil tartışılmasın. Önemli olan halkın özgürlüğü, zaten o zaman herkes özgür olacaktır' diyor. Bizim de talebimiz ve bu sloganın anlamı da budur. Adımlar atılsın, Kürt halkı özgürleşsin istiyoruz.''

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2014, 09:23
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35