banner39

Öcalan sadece Kürt aydınları tehdit etmemiş

Öcalan'ın sadece Kürt aydınlarının değil, TKP'li ve diğer sol görüşlü yazarları da tehdit ettiği ortaya çıktı

Politika 11.03.2011, 14:31 11.03.2011, 15:00
Öcalan sadece Kürt aydınları tehdit etmemiş

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Öcalan’ın, demokratik açılımı destekleyen ve kendi görüşlerine muhalif açıklamalar yapan Kürt aydınlarının ardından, eski TKP’li Nabi Yağcı ve yazar Ertuğrul Kürkçü gibi isimleri de tehdit ettiği iddia edildi. Avukatlarıyla yaptığı görüşmelerde Abdullah Öcalan, tehditler savurdu. Öcalan’ın, Demokratik Açılım sürecinden kendisinden farklı görüşler dile getirerek, tezini zayıflattığını düşündüğü isimlere ‘Selamının’ iletilmesini, tek ses olmamaları durumunda kendilerine ‘fena kızacağı’ mesajının iletilmesini istediği öğrenildi. Öcalan’ın, tehditleri şu şekilde anlatıldı:

YANLIŞ YAPMASINLAR, YOKSA KIZARIM

“Ertuğrul Kürkçü, Nabi Yağcı’ya tekrar görüşülmeli. Bu söylediklerim bir mektup şeklinde de onlara verebilirsiniz. Onlara, Öcalan’ın size selamı var, demokratik ulus bloğunda yer alsınlar, yoksa onlara çok fena kızarım. Öcalan size kızarsa çok fena kızar, yanlışlık yapmasınlar, yönlü mesajm iletilmeli. Onlar da bu blokta yer almalıdır. Şayet bu blokta yer almazlarsa silinip süpürülürler, yok olurlar.”

"HAZIR OLSUNLAR"

“Nabi’ye de gidilmeli, Mustafa Suphiye birazcık saygısı var, bu bloğun hayata geçmesi için elinden geleni yapmalıdır. Ertuğrul Kürkçü’ye Ufuk Uras ta bu konuda yoğunlaşsın. Hazır olsunlar, devlet benim onlarla diyoloğumun önünü açabilir. Ufuk Uras, Başbakanla görüşmelerini devam ettirebilir.

Yorumlar (3)
S. Metin 12 yıl önce
Ocalinin avukatlariyla yaptigi gorusmelere dayandirdiginiz haberin gercek resmi kaynagi nedir? Ocalan sakir sakir ortalikda medya ya demec veriyorda bizimmi haberimiz yok? Siz onun bu demeclerini " ... dedigi ogrenildi" seklinde yauinliyorsunuz, kime demis ne zaman demis bilmiyorsunuz yani, bilseydiniz yazardiniz, ama siz bilmediklerinizi de yaziyorsunuz galiba..
gül 12 yıl önce
medyada çıkan ve belkide bilinçli olarak ortaya çıkan her habere inanmak safdillik gibi geliyor...nasıl zapturaplık sorgulanıyorsa ortalıkta dolaşan haberlerede düşünülerek yaklaşılmalı
mustafa 12 yıl önce
Metnin sadece bir kısmında geçen bir pasajı alarak tehdit ettiğini söylemek nasıl bir habercilik anlayışı olduğu tartışılır. Metin bütünlük bir açıdan incelendiğinde tehdit içermediği anlaşılacaktır. Habercilik ahlakına uygun hareket edilip ismi geçen aydınların düşünceleri alınmış olsaydı tehdit içeren birşey olmadığını söyleyeceklerdir.
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?