Öcalan'dan Ahmet Türk ve Sırrı Sakık'a zor görev

BDP'li Sırrı Sakık'ın Öcalan'ın işaretiyle Ak Parti'ni en güçlü olduğu iki ilde Ahmet Türk ve Sırrı Sakık'ın aday olacağı belirtiliyor. Türk, Mardin'den, Sakık ise Muş'tan aday olacak...

Öcalan'dan Ahmet Türk ve Sırrı Sakık'a zor görev

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

BDP'nin üç deneyimli milletvekilini belediye başkanlığına aday göstereceği belirtiliyor.

Taraf'ın haberine göre, BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak'ın Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi başkanı adaylığının açıklanmasından sonra, Demokratik Toplum Kongresi Eşbaşkanı Ahmet Türk'ün de Mardin'in belediye başkan adayı olduğu öğrenildi.

BDP kulislerinden sızan bilgilere göre; aralarında yeğeni Newroz Türk'ün de olduğu aday adayları arasında Ahmet Türk'ün aday olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Mardin'de, büyükşehir statüsü kazanıldıktan sonra, Kızıltepe ve Nusaybin gibi ilçelerden gelecek oylarla Ak Parti ile BDP arasında başabaş bir yarışın olacağı belirtiliyor.

Muş Milletvekili Sırrı Sakık'ın da Abdullah Öcalan'ın işaretiyle Muş Belediyesi'ne aday gösterileceği öğrenildi. BDP Genel Merkezi'nin de eğiliminin Sakık'tan yana olduğu kaydedildi. Sakık bir yerel gazeteye "Durum önümüzdeki günlerde netleşecek" demişti.

Ak Parti, 2009 seçimlerine Mardin'i yüzde 45'le; Muş'u ise yüzde 50 ile kazanmıştı. Her iki ilde BDP ikinci parti olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2013, 10:25
banner53
YORUM EKLE

banner39