banner15

Oğan: Mahkeme partiden ihracımı hukuksuz buldu

Sinan Oğan, MHP'den ihracının Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkemesince hukuksuz bulunduğunu ve kararın temyiz yolunun kapalı olduğunu söyledi

Oğan: Mahkeme partiden ihracımı hukuksuz buldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan eski Iğdır milletvekili Sinan Oğan, partiden ihracının Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkemesince hukuksuz bulunduğunu ve iadesine karar verildiğini belirterek, "Mahkemenin kararı temyize açık bir karar değildir." dedi.

Oğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Grup Toplantısı çıkışında, kendisinin MHP Genel Başkanlığına aday olup olamayacağı tartışmalarıyla ilgili "Sinan Oğan MHP'den ihraç edilmiştir." sözlerini değerlendirdi.

Genel Merkezin kendisi hakkında verdiği ihraç kararını mahkemeye götürdüğünü ve mahkeme tarafından "usulsüz ve haksız bir şekilde" partiden ihraç edildiğinin tespit edildiğini belirten Oğan, "Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkemesi, partimden ihracımı hukuksuz buldu ve iademe karar verdi. Mahkemenin kararı temyize açık bir karar değildir." diye konuştu.

OĞAN'IN ÜYELİĞİ İLE İLGİLİ SÜREÇ

Ankara 23. Asliye Hukuk Mahkemesi, eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'ın MHP Merkez Disiplin Kurulunca partiden çıkarılmasına ilişkin kararını iptal etmiş ihraç kararında ısrar eden MHP yönetimi, bu kararı temyiz için Yargıtaya taşımıştı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, temyiz başvurusuyla ilgili Yargıtay’dan henüz bir cevap alınmadığı için Oğan'ın MHP üyesi sayılamayacağını iddia etmişti.

Bahçeli, "Ama Yargıtay, MHP'nin kararına uygun 5-0'lık bi̇r uygulamayı Sinan Oğan için de yaparsa yargı yoludur, açıktır, partiye tekrar üye olarak kabul edilir. Onun için 10 Temmuz'a kadar Yargıtay’ın bir karar vermesi̇ gerekir." ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2016, 13:44
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48