banner39

Orman bakanına, asker yardımcı

Orman Su İşleri Bakan yardımcılığı görevine asker kökenli AKP Çankırı eski milletvekili Nurettin Akman atandı.

Politika 07.03.2012, 01:29 07.03.2012, 01:29
Orman bakanına, asker yardımcı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Orman Su İşleri Bakanı Eroğlu yardımcılığına ilginç bir isim getirdi. Orman Su İşleri Bakan yardımcılığı görevine asker kökenli AKP Çankırı eski milletvekili Nurettin Akman atandı.

Gazeteport'un haberine göre 61 yaşındaki ‘’İç güvenlik uzmanı’’ Akman, Jandarma Genel Komutanlığında öğretmen subay olarak görev yapmış ve Binbaşı rütbesinden emekli olmuştu.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Temel Bilimler Fransızca bölümünü de bitiren Akman, Gazi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesinde master, Sosyal Bilimler Enstitüsünde de doktora yaptı. Fransız İdari Sistemini ve İç Güvenlik teşkilatlarını inceleyen, Paris Kamu Yönetimi Enstitüsünde de eğitim gören Akman,  “Yönetimde İç Güvenlik ve Jandarma” Konulu doktora tezi de yazdı.

Bugüne kadar 12 eski AKP milletvekili bakan yardımcısı oldu. 9 bin 500 lira maaş ve makam aracına da kavuşan bu isimler şöyle:

‘’Bolu eski milletvekili Fatih Metin (Gümrük) Antalya eski milletvekili Abdurrahman Arıcı (Kültür-Turizm) Konya eski milletvekili Orhan Erdem (Milli Eğitim) Kahramanmaraş eski milletvekili Veysi Kaynak (Adalet) İstanbul eski milletvekili Kemal Yardımcı (Milli Savunma) Çorum eski milletvekili Agah Kafkas (Sağlık ) Diyarbakır eski milletvekili Kudbettin Arzu (Gıda Tarım)  Rize eski milletvekili Ali Bayramoğlu (Enerji) Ankara eski milletvekili Aşkın Asan (Aile) Karabük eski milletvekili Mehmet Ceylan (Kalkınma) Eskişehir eski milletvekili Murat Mercan(Enerji) Çankırı eski milletvekili Nurettin Akman (Orman)
Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?