Osman Öcalan: Demirtaş'ın kardeşi dağda

Irak'ta bulunan Osman Öcalan, BDP Genel Başkanı Demirtaş'ın kardeşinin şu an dağda olduğunu belirterek örgütün BDP üzerindeki etkisine vurgu yaptı

Politika 19.02.2013, 10:19 19.02.2013, 10:19
Osman Öcalan: Demirtaş'ın kardeşi dağda

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kardeşinin şu an PKK'nın dağ kadrosu içinde bulunduğunu açıklayan Osman Öcalan, yeni sürecin başarı şansının çok yüksek olduğunu belirterek artık silahta diretmenin anlamının kalmadığını kaydetti. Öcalan, hükümetin, dağın etkisindeki isimlerin İmralı'ya gitmesini istemediğini savundu.

Irak'ın Erbil kentinde yaşayan Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan, "Yeni sürecin başarı şansı daha yüksek" dedi. Hükümeti kutlarken Kandil veya başka sürecin zaman kaybının ötesine geçmeyeceğini söyledi. Öcalan, "En doğru yol İmralı’dır" dedi.

Bugün gazetesinin haberine göre İmralı'nın eve dönüştürülebileceğini belirten Öcalan, farklı bir yerde ev hapsine Türkiye’nin hazır olmadığını savundu. Öcalan şöyle konuştu:

DAĞIN ETKİSİNDEKİ İSİMLER

"Kilit nokta Kürt sorununun barış sürecine sokulmasıdır. BDP ve Kürt kesimi Öcalan’ın tamamlayıcısı olmalı. İmralı’ya gidecek isimde çok tartışılmamalı. Gülten daha fazla dağı dinleyebilir. Selahattin Demirtaş’ın kardeşi olan Nurettin, şimdi dağdadır. Eski yasal partinin başkanıydı. Dağ, bu isimler üzerinde etkili olabilir, hükümet de bundan endişe duyuyor olabilir. Bu isimler dağın etkisini yaşayıp dağı gözetebilirler diye düşünülebilir. Leyla Zana da olabilir. PKK’dan bağımsız olarak Kürt hareketine değerli katkıları olan bir Kürt siyasetçisidir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?