banner39

Özel'i istifaya çağıran Bahçeli'ye cevap Erdoğan'dan

Başbakan Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Özel'i Diyarbakır'daki bayrak olayından dolayı istifaya çağıran Bahçeli'ye "Sana o görevi kim verdi?" diyerek çıkıştı

Politika 11.06.2014, 14:27 11.06.2014, 14:31
Özel'i istifaya çağıran Bahçeli'ye cevap Erdoğan'dan

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyarbakır'daki Lice protestoları sırasında bir eylemcinin bayrak indirmesinin yankıları devam ediyor. Son olarak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e sert sözlerle yüklenen ve onu istifaya davet eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye Erdoğan'dan cevap geldi. Erdoğan, Bahçeli'ye "Sana o görevi kim verdi?" diye sordu.

Başbakan Erdoğan, "Bahçeli kalkmış, Genelkurmay Başkanımızla ilgili 'istifa etsin' diyor. Sen ne zamandan beri cumhurbaşkanı oldun, istifa istemeye başladın. Sana böyle bir görevi kim verdi? Sen önce Sivas'tan öteye gitmesini öğren, Sivas'tan ötenin adresini biliyor musun? 30 Mart seçimlerinde ne Kılıçdaroğlu ne sen gidebildiniz mi Van'a, Diyarbakır'a. Orası vatan toprakları değil mi, orata Türk Bayrağı dalgalanmıyor mu?" dedi.
Başbakan Erdoğan, "Mesele sadece bayrağı dalgalandırmak değildir, mesele o bayrağın gölgesinde varolduğunu gösterebilmektir. Ey MHP, ey CHP Şemdinli'de neden yoksunuz, Çukurca'da neden yoksunuz? Biz oralarda teşkilatlarımızı dik tutabilmek için her türlü mücadeleyi veriyoruz" diye konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?