banner39

PKK'nın kaçırdığı kız: Baba bizi kurtar

PKK'nın dağa kaçırmaya çalıştığı çocuklardan üçünün kurtarılmasını sağlayan kişi çocuklardan biri çıktı. Kaçırılan çocuklardan biri, babasını gizlice arayarak yardım istedi. Polis de aranan telefondan yola çıkarak operasyon başlattı

Politika 05.06.2014, 15:40 05.06.2014, 15:48
PKK'nın kaçırdığı kız: Baba bizi kurtar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde dağa kaçırılmak istenen 3 kızı kurtarma operasyonunun detayları ortaya çıktı.
     
Kars'ın Kağızman ilçesinde yaşayan Sacit B, 20 gün önce emniyet birimlerine müracaat ederek 16 yaşındaki kızı S.B'nin kayıp olduğunu bildirdi. Sacit B, 4 Haziran'da Diyarbakır'da terör örgütünce kaçırılan çocukların ailelerinin sürdürdüğü eyleme katıldığı sırada kızı S.B tarafından telefonla arandı. S.B, babasına terör örgütü tarafından iki arkadaşıyla kaçırıldığını ve kırsal alana götürüldüklerini söyledi.
     
Polis, Sacit B'yi arayan numaraya ilişkin yaptığı çalışmada telefon kullanıcısının Hakkari'nin Yüksekova İlçesinde olduğunu tespit etti ve Yeşildere Mahallesi'ndeki bir eve operasyon düzenlendi. Operasyonda, terör örgütüne eleman kazandırma iddiasıyla Kader. E. ve Seher K. gözaltına alındı. Dağa kaçırılmak üzere evde bulunan S.B. (16),  Z.T. (17) ve F.K. (22) kurtarıldı.

HAKKARİ VALİLİĞİ

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde dağa götürülmek üzere olan 3 çocuğun yakalanmasıyla ilgili Hakkari Valiliği açıklama yaptı.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi: İlimiz emniyet müdürlüğünce yapılan çalışmalar neticesinde, bölücü terör örgütünün kırsal alanına eleman aktarımı yapan 2 şüpheli ve kırsala aktarımı yapılacak 2'si onsekiz yaşından küçük 3 kişi olmak üzere toplam 5 kişi Yüksekova emniyet müdürlüğünce yakalanmıştır. Örgüte katılacak 3 şahıstan 18 yaşından küçük bir şahsın halen Diyarbakır'da eylem yapan ailelerden birinin çocuğu olduğu anlaşılmıştır. Ayrıca bölücü terör örgütünün faaliyet gösterdiği kırsal alandan silahsız ve techizatsız olarak kaçan 2 bölücü terör örgütü mensubundan biri Depin polis kontrol noktasına, diğeri ise Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teslim olmuştur.

Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?