banner15

PKK'nın kaçırdığı Uzman Çavuş serbest bırakıldı

PKK'nın Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde kaçırdığı Uzman Çavuş İlhan Çalışkan serbest bırakıldı

PKK'nın kaçırdığı Uzman Çavuş serbest bırakıldı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

PKK'nın Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde kaçırdığı Uzman Çavuş İlhan Çalışkan serbest bırakıldı.

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde geçen 26 Mayıs'ta yol kesen bir grup PKK'lı, Mardin'in Derik İlçesi Bozuk Jandarma Karakolu'nda görev yapan ve kızının rahatsızlığı nedeniyle Erzurum'a giden 36 yaşındaki Uzman Çavuş İlhan Çalışkan'ı otomobilini yaktıktan sonra kaçırdı.

Kaçırılan Uzman Çavuş Çalışkan'ın serbest bırakılması için çeşitli sivil toplum örgütleri çağrılarda bulundu. İHD Diyarbakır Şubesi, bugün Çalışkan'ın serbest bırakılacağını açıklamıştı. Açıklamada, "Bir süre önce Lice'de sivil yurttaşlarca alıkonulan Uzman Çavuş, Diyarbakır'dan Lice'ye giden bir heyet tarafından teslim alınıp Lice Kaymakamlığı'na teslim edilecek" denildi.

Uzman Çavuş İlhan Çalışkan'ı teslim almak üzere BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, İHD Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici, Diyarbakır Barosu Başkan Yardımcısı Nahit Eren ve KESK Dönem Sözcüsü Ramazan Kaval'dan oluşan heyet, öğleden sonra Diyarbakır'dan Lice'ye gitmişti.

KAYMAKAMLIĞA TESLİM EDİLDİ

PKK ‘nın 26 Mayıs tarihinde kaçırdığı Uzman Çavuş İlhan Çalışkan, heyet tarafından alınarak Lice Kaymakamlığı ‘na teslim edildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2014, 09:57
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48