banner39

PKK'ya göre süreç bitme noktasında

PKK/KCK'dan yapılan açıklamada sürecin 15 Şubat’la birlikte son derece tehlikeli, kritik ve bitme noktasında olduğu belirtildi

Politika 17.02.2015, 12:58 17.02.2015, 13:34
PKK'ya göre süreç bitme noktasında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

PKK/KCK sürecin 15 Şubat’la birlikte son derece tehlikeli, kritik ve bitme noktasında olduğunu belirterek hükümetin bir an önce somut adımlar atması gerektiği savunuldu.

Açıklamada, AK Parti iktidarının son günlerde PKK Lideri Abdullah Öcalan ve hareketlerine atfen doğrudan ve dolaylı yaptığı açıklamalarla kendine göre kamuoyu yaratmaya çalıştığı savunuldu.

ANF'de yer alan KCK açıklamasında şöyle denildi:

15 Şubat’a kadar başlaması gereken müzakerede hayli yol alınmalıyken, AKP henüz müzakereye bile gelmiş değildir. Oysa 15 Şubat tarihi bizim için çok önemliydi.

AKP’nin artık demagoji, sahte algı yaratma, zamana oynama ve oyalama politikalarını terk etmesi gerekmektedir. Önder APO’yla yaptığı diyalogun ciddiyet ve samimiyeti hemen yarın derhal müzakerenin başlaması, izleme heyetinin oluşması, izleme heyetinin Önder APO’yla görüşmesi ve bu temelde biran evvel somut adımların atılmasıyla ortaya çıkacaktır. Yoksa bizim için sürecin 15 Şubat’la birlikte son derece tehlikeli, kritik ve bitme noktasında olduğunu belirtmek durumundayız.

Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?