banner15

Polemik büyüyor: MHP'den CHP'ye; 'İçine HDP kaçmış!'

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "Bahçeli kavga istiyor" sözlerine MHP liderinden gelen "HDP, CHP'nin içine kaçmıştır" cevabı, iki partinin arasındaki iplerin iyice gerilmesine neden oldu

Polemik büyüyor: MHP'den CHP'ye; 'İçine HDP kaçmış!'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP ile MHP arasındaki gerilim gün geçtikçe artıyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bahçeli kavga istiyor." sözlerine,  dün partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli'den "HDP, CHP'nin içine kaçmıştır" cevabı geldi.

Devlet Bahçeli, Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözleri için, CHP'lilerin Kartal'daki HDP mitingine katılmasını hatırlataraktan çok sert konuştu.

Bahçeli şunları söyledi; 

CHP'NİN İÇİNE HDP KAÇMIŞ

Biz Adana'ya gideceklerini sanıyorduk, rotalarını şaşırmışlar Kartal'a gitmişler. CHP Adana bahane Kartal şahane dedi, HDP-PKK ile suçüstü basıldı. CHP düşe kalka, ine çıka PKK'nın bagajı haline geldi. Anladığımız kadarıyla HDP, CHP'nin içine kaçmıştır. CHP'deki PKK kalıntıları bünyeyi ele geçirmeye başlamıştır. PKK'lılara cici çocuk muamelesi yapan sicili bozuklar da ortadadır. Atatürk yerinden kalkıp bunların halini görse ya tekrar yatar, ya alayını İzmir'e kadar kovalar. Vatanı böldürmeyeceğiz demek kolaydır, buna imanla, sevdayla bağlanmak er kişinin harcıdır."

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'lilerin HDP mitingine katıldığı günde parti örgütünü MHP’yle başkanlık sistemi konusunda tartışmaya girmemeleri konusunda uyararak, “ MHP’yi hedef almamıza gerek yok. Bir kavgaya, özel karşıtlığa gerek yok. Zaten Bahçeli bizim MHP ile kavga etmemizi istiyor, tabanını kenetlemek için. Bu tuzağa düşmeyeceğiz. Benim gördüğümü Bahçeli de görüyordur. Ülkenin bekasını ben düşünüyorsam Bahçeli de düşünmelidir. Başkanlığa karşıyız, bu kadar." demişti.

CHP'LİLERİN KARTAL'DAKİ HDP MİTİNGİNE KATILMASI

CHP, HDP'li grupların Kartal'da geçtiğimiz Pazar günü düzenlediği "Teslim Olmayacağız" adlı mitinge katılmayacağını söylemişti.

CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından miting hakkında yapılan açıklamada, mitinge katılmama gerekçesi olarak 'provokasyona açık bir ortamın oluşması' uyarısında bulunulmuştu.

UYARIYA RAĞMEN KATILDILAR

Alana gelen bazı CHP'lilerin ise uyarılara rağmen açılan stant önünde toplandığı görülmüştü. Uyarının mitingin düzenleneceği kısa bir süre kala paylaşılması dikkati çekerken, partililerin alandan ayrılmadığı ortaya çıkmıştı.

MİLLETVEKİLLERİ DE ALANDA

CHP'nin İstanbul Milletvekilleri Ali Şeker ile Onursal Adıgüzel, partiden yapılan uyarıya karşın Kartal'daki mitinge destek verdiği görülmüştü.

 

 

 

  

 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2016, 15:51
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48