banner15

Saadet: Batı'ya Türkiye dur diyecek

SP genel başkan yardımcısı Şerafettin Kılıç, Batının katliamlarını durduracak tek ülkenin Türkiye olduğunu söyledi

Saadet: Batı'ya Türkiye dur diyecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, ''Her geçen gün daha da azgınlaşan Batı dünyasının yaptıklarına 'dur' diyebilecek, dünya üzerindeki sömürge hevesine set çekebilecek tek ülke Türkiye'dir'' dedi.

Kılıç, Saadet Partisi İzmir İl Teşkilatı'ndaki bayramlaşma töreninde, İslam aleminde büyük önemi bulunan Ramazan ayının ardından kaynaşma, dostluk ve paylaşımın öne çıktığı Ramazan Bayramı'na ulaşıldığını ifade etti.

Ramazan ayının manevi ikliminde dahi terör saldırılarının ve yürek burkan acıların yaşanmaya devam ettiğini söyleyen Kılıç, ''uluslararası terör siyasetinin terör örgütünü kullanmasının önüne geçilmesi gerektiğini'' belirtti.

Kılıç, yeni bir ekonomik krizin Türkiye'yi teğet bile geçmeyeceği açıklamasına rağmen, vatandaşın ekonomik sıkıntı içinde bulunduğunu savunarak, şunları söyledi:

''İstatistikler, AK Parti döneminde, Türkiye'nin geçmişe oranla daha fazla borçlandığını, işsizliğin, yoksulluğun ve yolsuzluğun arttığını gösteriyor. Türkiye'nin cari işlemler açığı arttı, dış ticaret açığı 53 milyar doları aşarken, ihracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 63'ten, 53'e geriledi. Seçim öncesi ve sonrası ABD Doları, Avro ve altın fiyatlarının geldiği nokta ortada. Böyle bir ortamda hangi istikrardan söz edilebilir?''

Kuraklık ve kıtlık sorunu bulunan Afrika'da, toprakların aslında çok verimli ve kıtanın kaynak bakımından çok zengin olduğunu kaydeden Kılıç, şöyle devam etti:

''Dünyada hakim olan sömürgeci sistemden dolayı bu topraklardaki insanlar yiyecek ekmek bile bulamıyor. Batılı güçler, işgal ve katliamlarda kullandıkları silahlara ayırdıkları bütçelerinden çok az bir kısmını açlık nedeniyle ölmek üzere olan bu insanlar için ayırmıyorlar.

Açlık, sefalet, zulüm, işkence başka bölgelerde de devam ediyor. Irak, Afganistan, Tunus, Yemen, Mısır, Suriye, Libya'da yaşananları gözlüyoruz. ABD'nin ortaya attığı ve 22 devlette rejimin, ülke sınırlarının değişmesini öngördüğü Büyük Ortadoğu Projesi'ni hatırladığımızda, bugün Ortadoğu'da yaşananları daha net anlayabiliriz. İnancımız gereği, bunların hiçbirine kayıtsız kalamayız. Her geçen gün daha da azgınlaşan Batı dünyasının yaptıklarına 'dur' diyebilecek, dünya üzerindeki sömürge hevesine set çekebilecek tek ülke Türkiye'dir. Bugün yaşananlar, İslam ülkelerinin uluslararası alanda güçlü birliktelikler oluşturmasının ne kadar önem taşıdığını ortaya koymaktadır.''

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2011, 13:08
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35