banner15

Saadet heyeti Somali'den ayrıldı

İncelemelerde bulunmak üzere Somali'ye giden Saadet Partili heyet, hazırlayacağı raporu Başbakan ve Cumhurbaşkanına sunacak

Saadet heyeti Somali'den ayrıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yılmaz, Somali'de yüzyılın en büyük dramının yaşandığını söyledi.

Somali'nin başkenti Mogadişu çevresinde 4 günlük incelemelerde bulunan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, Somali'deki durumun televizyon ve gazetelerde anlatılanların çok daha ötesinde olduğunu, insanların açlıktan yaprakları kaynatıp içtiğini belirtti.

Türkiye'den gelen yardım derneklerinin açlığı durdurmak için güvenlik sorunlarına rağmen her türlü fedakarlığı gösterdiğini anlatan Yılmaz, bunun Somaliler arasında Türkiye sevgisi oluşmasını sağladığını kaydetti.

Mustafa Yılmaz, Somali'de iç savaş tehlikesinin devam ettiğini, yeniden otoritenin sağlanması konusunda Türkiye'nin elinden geleni yapması gerektiğini sözlerine ekledi.

Aralarında Genel Başkanı Yardımcısı Yılmaz'ın bulunduğu Saadet Partisi üyeleri 4 günlük temasları ve incelemelerinin ardından yurda dönmek üzere Somali'den bugün ayrıldı.

Saadet Partisi'nin, Somali'deki duruma ilişkin tespitlerini rapor halinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2011, 13:53
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35