banner15

Saadet, kararını 19 Temmuz'da açıklayacak

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, cumhurbaşkanı seçimi ile ilgili kararlarını 19 Temmuz'da açıklayacaklarını duyurdu

Saadet, kararını 19 Temmuz'da açıklayacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "İslam birliğini kurmadan, adil bir dünya kurmak mümkün değildir. Bu yüzden el ele, omuz omuza vermeliyiz" dedi.

Kamalak, partisince İslam ülkelerinin Türkiye'deki büyükelçilerine verilen iftar yemeğine katıldı. 

Türkiye'nin etrafının kaos ve kargaşa dolu olduğunu, Müslümanların adım adım parçalandığını ifade eden Kamalak, bunun için, Kürt, Türk, Şii, Sünni, Arap, Acem denilerek her türlü etnik ve mezhebi farklılıkların kışkırtıldığını söyledi.

Kamalak, "Hiç şüphesiz ki tek çözüm İslam ülkelerinin birlik ve beraberlik içinde olmalarıdır. Bu kirli oyunu bozmanın tek yolu, ne pahasına olursa olsun, İslam birliğini kurmaktır. Çünkü İslam birliğini kurmadan, adil bir dünya kurmak mümkün değildir. Bu yüzden el ele, omuz omuza vermeliyiz. Bugün bu yüzden buradayız" diye konuştu.

Her zamankinden daha fazla birlik olunması gerektiğini vurgulayan Kamalak, "Irkçı emperyalizmi durdurabilmek için, Müslümanların can ve mal güvenliği için, tüm insanlığın huzur ve saadeti için İslam Birliğini kurmak zorundayız" ifadesini kullandı.

CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ

Cumhurbaşkanı seçimine de değinen Kamalak, hiçbir zaman kişiler üzerinden siyaset yapmadıklarını, her zaman ilkeleri önemsediklerini söyledi. Bu nedenle, "kim cumhurbaşkanı olmalı" sorusundan ziyade, "nasıl bir cumhurbaşkanı olmalı" sorusu üzerinde durduklarını dile getiren Kamalak, bu konuda çok titiz çalıştıklarını, bu kapsamda 19 Temmuz'da geniş katılımlı bir toplantı yapacaklarını belirtti.

Mustafa Kamalak, şunları kaydetti:

"Biz ahmet mi cumhurbaşkanı olsun, mehmet mi olsun derdinde değiliz. Biz sömürgeci ekonomiyi değil, adil düzeni savunan bir cumhurbaşkanı istiyoruz. Biz tüketen değil üreten ekonomiyi savunan bir cumhurbaşkanı istiyoruz. Biz zadeganın menfaatini değil, garibanların hakkını savunan bir cumhurbaşkanı istiyoruz. Güçlünün değil, haklının yanında duracak bir cumhurbaşkanı istiyoruz. Zalimden değil, mazlumdan yana olacak bir cumhurbaşkanı istiyoruz. En önemlisi de Batı kulübüne girmenin değil, İslam birliğini kurmanın mücadelesini verecek bir cumhurbaşkanı istiyoruz. İşte bütün adayları bu kriterlerimiz çerçevesinde ölçüp, biçip tartıyoruz. En geniş şekilde yapmaya devam ettiğimiz istişareler neticesinde ortaya çıkan sonuca göre bir karara varacağız."

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2014, 07:23
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48