banner15

Saadet Partisi Somali'ye gidiyor

Saadet Partisi, Somaliye bir heyet gönderdi. Heyet, tespit ve önerilerini bir rapor haline getirecek

Saadet Partisi Somali'ye gidiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Saadet Partisi, son 60 yılın en büyük kıtlık ve kuraklık felaketiyle karşı karşıya bulanan Somali'ye heyet gönderdi. Yaklaşık bir hafta bölgede incelemelerde bulunacak heyet, tespit ve önerilerini rapor haline getirecek. Heyet başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yılmaz yapıyor.

Somali'ye hareketinden önce ziyaret hakkında açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yılmaz, "Somali gerçekten son yıllarda büyük bir dramla karşı karşıya. Büyük bir felaket yaşanıyor." dedi. 

Bu toprakların İslam'ın ilk yayıldığı ve ilk hicretin yaşandığı yerler olması nedeniyle özel bir önemi bulunduğuna dikkat çeken Yılmaz, "Biliyorsunuz Cenabı Allah'ın emri var. Bütün müminler kardeştir. Biz de, bir Müslümanın ayağına batan dikeni hissetmekle yükümlüyüz. Bu nedenle, Somali'deki kardeşlerimizin karşı karşıya bulunduğu sıkıntıyı yerinde görmek, ondan da önemlisi bu sıkıntılara karşı alınacak tedbirler ve çözümleri tespit etmek için Somali'ye gidiyoruz." şeklinde konuştu. 

Bayramı Somali'de karşılayacaklarının altını çizen Yılmaz, "Döndüğümüzde hazırlayacağımız raporu, başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere yetkili makamlara ve ilgili sivil toplum kuruluşlarına sunmayı arzu ediyoruz." ifadesini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2011, 14:39
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35