Saadet Partisi'nden 'Büyük Kudüs Mitingi' açıklaması

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Aydın, "Şairin dediği gibi 'Yaklaşıyor yaklaşmakta olan' demek için bugün buradayız ve Kudüs mitingini bu bilinçle tertip ediyoruz." dedi.

Saadet Partisi'nden 'Büyük Kudüs Mitingi' açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, partisince 30 Temmuz Pazar günü saat 17.00'de Yenikapı miting alanında gerçekleştirilecek "Büyük Kudüs Mitingi" öncesi basın toplantısı düzenlendi.

"BU KONUDA HASSASİYET GÖSTERİLMESİNİ ÖNEMLE SİZLERDEN İSTİRHAM EDİYORUZ" 

Her kesimden insanın Kudüs ve Mescid-i Aksa denilince ortak paydada buluşup tek yürek olduğunu dile getiren Aydın, "Bu mitingin görüntüsünün uluslararası diplomaside etkili olması, İsrail'in bu arsızlık ve pervasızlık karşısında ümmetin kalbi durumunda olan Türkiye'de, 'Halk galeyana geldi beni tarihin çöp sepetine atabilir' hissiyatını uyandıracak bir arzın olması gerekiyor. Bu konuda hassasiyet gösterilmesini önemle sizlerden istirham ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Birol Aydın, neredeyse her bir İslam ülkesinin kendi iç meselesiyle boğuşur ya da boğuşturulur hale getirildiğini, kendi iç meseleleriyle boğuşan bu ülkelerin yanı başında kanayan bir yaraya merhem olacak mecalden de uzak tutulduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

"ŞAİRİN DEDİĞİ GİBİ 'YAKLAŞIYOR YAKLAŞMAKTA OLAN' DEMEK İÇİN BUGÜN BURADAYIZ"

"Aynı hassasiyetleri paylaşan halklar birbirlerinin yardımlarına koşamıyorlar. Bunu fırsat bilen İsrail de pervasızlığını, arsızlığını bugünlerde artırarak devam ettiriyor. Buna dikkat çekmek, tam da şimdi diyebilmek için, birbirimizi anlama hususunda her zamankinden daha fazla zorunluluğumuzun olduğu bir süreci geçirdiğimizi ifade edebilmek için bu mitingi bir imkan ve fırsat olarak görüyoruz. İnsanımız, milletimiz ortak paydaların ne olduğunu, yüreğinde yatan, ülkesine, milletine, insanlığa sahip çıkma dürtüsünün melekesinin nerede temerküz ettiğini biliyor. Türkiye 80 milyonun evi. Evimizi bozmak isteyenlere, dağıtmak isteyenlere karşı yek vücut olmamız gerekiyor. Coğrafyamızı bu içinde bulunduğu şartlar karşısında bozan, bozmak isteyenlerin planlarına karşı yek vücut olmak, bu konuda bilinçli olmak, yoksa şairin dediği gibi 'Yaklaşıyor yaklaşmakta olan' demek için bugün buradayız ve Kudüs mitingini bu bilinçle tertip ediyoruz."

"YÜZ BİNLERİN, MİLYONA YAKIN İNSANIN ÖYLE ZANNEDİYORUZ KATILACAĞI BİR MİTİNG OLACAK"

Aydın, "Pazar günü yapacağımız mitingimiz, her bir insanımızın ruhunda, gönlünde var olanı haykırabileceği ve bu haykırış için önünde hiçbir engelin olmaması gerektiği, Saadet Partisi olarak biz tertip etmiş olsak bile hiçbir insanımızın oraya gelmesini engelleyecek bir görüntünün bile olmasını gönlümüz istemez. Bu açıdan en başından alanın sadece Türk ve Filistin bayraklarıyla donatılacağı belirtildi. Destek veren yüzlerce sivil toplum kuruluşu var. Onlar kendi flamaları ve bayraklarıyla katılabilirler. Bir siyasi parti bayrağı alanda bulundurulmayacaktır. Yüz binlerin, milyona yakın insanın öyle zannediyoruz katılacağı bir miting olacak." değerlendirmesinde bulundu.

"Büyük Kudüs Mitingi, "30 Temmuz Pazar günü saat 17.00'de Yenikapı miting alanında gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 19:20
banner53
YORUM EKLE

banner39