banner39

Saadet'in Başbakan adayı Zeybek'miş

DP Genel Başkanı Zeybek, merhum Erbakan'ın kendisini Saadet'in Başbakan adayı olarak işaret ettiğini savundu.

Politika 07.03.2011, 12:17 07.03.2011, 12:17
Saadet'in Başbakan adayı Zeybek'miş

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Merkez sağdaki tüm partilerin bir araya geritilerek iktidar partisine karşı alternatif bir oluşum üretme çabaları devam ederken DP Genel Başkanı Zeybek ilginç bir iddiada bulundu.

Zeybek, merhum Necmettin Erbakan'ın kendisini Saadet'in adayı olarak işaret ettiğini ileri sürdü.

Vatan'ın haberine göre, DP lideri Namık Kemal Zeybek, SP, BBP VE TP ile ittifak görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı. DP lideri Zeybek, SP, BBP ve TP ile ittifak görüşmelerinin sürdüğünü söyleyerek, “Bu enerjiyle hükümeti kurabilecek güce ulaşabiliriz” dedi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, 12 Haziran’da yapılacak genel seçim öncesi ittifak arayışlarına ilişkin, Saadet Partisi (SP), Büyük Birlik Partisi (BBP), Türkiye Partisi (TP) ve Demokrat Parti (DP) arasında ittifak görüşmelerinin sürdüğünü söyledi. Saadet Partisi’nin merhum genel başkanı Necmettin Erbakan ile vefatı öncesi bir araya gelmek üzere görüşme yaptıklarını anlatan Zeybek, şunları anlattı:

ERBAKAN’IN İSTEĞİYMİŞ

Erbakan’ın tedavi gördüğü hastaneden 28 Şubat’ta taburcu olması bekleniyordu, görüşmenin de bu nedenle bu tarihte gerçekleşmesi kararlaştırıldı. Görüşme isteği merhum Erbakan’dan gelmişti. Kendisi de bu tarihte taburcu olmayı ümit ediyordu. Ama başka türlü taburcu oldu. Taburcu olacağını görmüş demek ki değerli hocamız. Muhtemelen o gün hocamız ittifak konusunu görüşecekti.

Saadet Partisi’ndeki yönetici arkadaşlarımız, ’Bu ittifakın başbakan adayı olarak Namık Kemal Zeybek’i ilan edelim’ görüşünü gündeme getirdiler. Bunu gündeme getiren Saadet Partisi ve onunla hareket eden Türkiye Partisi. Bu arada arkadaşlarımızın görüşmesinde BBP yöneticileri de bulundu. Şu an itibariyle netleşmiş, açıklığa kavuşmuş bir durum yok. Ama Saadet Partisi, BBP, Türkiye Partisi ve Demokrat Partisi arasındaki ittifak görüşmeleri devam ediyor.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?