banner39

Saadet'ten AK Parti'ye tebrik

Saadet Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Fatih Erbakan, zorunlu eğitimi kademeli olarak 12 yıla çıkaran kanunla ilgili olarak, AK Parti'yi tebrik etti.

Politika 02.04.2012, 01:23 02.04.2012, 11:55
Saadet'ten AK Parti'ye tebrik

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Saadet Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Fatih Erbakan, zorunlu eğitimi kademeli olarak 12 yıla çıkaran kanunla ilgili olarak, "Hükümet dindar nesil yetiştirilmesi konusunda gerçekten samimiyse tebrik ederiz, çok doğru bir karardır" dedi.

Partisinin belediye nikah salonunda düzenlenen Akçakoca İlçe Kongresi'ne katılan Fatih Erbakan, "Milli Görüşçüler" olarak davalarından hiçbir zaman vazgeçmeyeceklerini belirterek, "Bizim davamız rakamlarla ölçülmez. Ne kadar uğraşsalar da kökümüz sağlamdır. Bu sebeple yeniden filizlenir, yeniden çiçek açarız. Ne kadar engelleseler de daha da güçleniriz" diye konuştu.

Dünyada ekonomik, siyasi, sosyal ve ahlaki açıdan büyük sıkıntılar yaşandığına dikkati çeken Erbakan, dünyadaki 6 milyar insanın kurtuluş çaresi olarak Osmanlı Devleti'nin torunu olan Türkiye'yi gördüğünü söyledi.

Bu nedenle Türk milletine büyük görevler düştüğünü kaydeden Erbakan, "Bütün insanlık kurtuluş için beklerken 10 senedir iktidarda olan AK Parti, İslam alemini ve bütün insanlığı kurtarmak bir yana milletimizin sorunlarına dahi istenen çözümleri üretmekten uzak bir noktada olmuştur" dedi.

Zorunlu eğitimi kademeli olarak 12 yıla çıkaran kanuna da değinen Erbakan, kanuna sonsuz destek verdiklerini ifade ederek, şunları kaydetti: "Hükümet, 'Dindar nesiller yetiştireceğiz, Kur'an dersini seçmeli ders yapacağız' dedi.

Hükümet dindar nesil yetiştirilmesi konusunda gerçekten samimiyse tebrik ederiz, çok doğru bir karardır. Milli Görüşçüler olarak bu milletin evlatlarına Kur'an-ı Kerim'den bir ayet bile öğreten kim olursa olsun onu alnından öperiz. Bu milletin evlatlarının dinine bağlı yetiştirilmesini herkesten fazla isteriz. Bu yolda atılan samimi adımları her zaman destekleriz."

Yeni yetişecek dindar neslin nasıl yetiştirileceği hususunda parti olarak endişeli olduklarını ifade eden Erbakan, "11 Eylül saldırılarından sonra batı kesimi İslami kesimi 'ılımlı' ve 'şuurlu mücahit Müslümanlar' olarak iki kategoride ele almaya başladı. Bu yeni yetişecek nesil nasıl bir dindar nesil olacak? Irak'taki Amerikan askerlerinin evine sağ salim dönmesi için dua eden bir dindar nesil mi olacak? Bu yeni nesil 'İslam Birliği hayalmiş' diyen bir nesil mi olacak? Biz dış güçlerle iş birliğine yatkın bir dindar nesil istemiyoruz" dedi.

Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Selim Gökdemir ise parti olarak önemli çalışmalarda bulunduklarını ifade ederek, kongrenin ilçeye hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından tek listeyle girilen seçimde Akçakoca İlçe Başkanlığı'na Mansur Tokgöz yeniden getirildi.

Kongrenin sonunda, Anadolu Gençlik Derneği üyesi gençler tarafından Fatih Erbakan'a çiçek verildi.

banner53
Yorumlar (0)
11
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü