Saadet'ten şaşırtan çıkış: 'Milli Görüş'ü tescil ettirdi

Saadet Partisi, Milli Görüş ismini Türk patent Enstitüsü aracılığıyla tescil ettirdi

Saadet'ten şaşırtan çıkış: 'Milli Görüş'ü tescil ettirdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Saadet Partisi Türk Patent Enstitüsü’ne başvurarak Milli Görüş'ün isim hakkını aldı. Çalışmada ayrıca www.milligorus.org.tr web adresinin de patenti parti tarafından koruma altına alındı. Her iki markayı tescil ettiren Saadet Partisi’nin bu konuda başka çalışmalar da yürütüyor.

Milli Gazete’ye konuşan Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya, bu çalışmaya Milli Görüş Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın hayatta iken verdiği bir talimat ile başlandığını söyleyerek, Milli Görüş’e ait kavramların amacı dışında kullanılmasını engellemek için bu çalışmayı yürüttüklerini söyledi.

Çetinkaya,  “Hocamızın vefatından önce başlayan ve bize ait markalaşmış kavramların patentlerini alıyoruz.  Yanlış yerlerde kullanılmasın, çeşitli yerlerde amacı dışında kullanılmasını engellemek için ve koruma altına almak için girişimlerde bulunmuştuk.  Avukat Harun Oruç arkadaşımızın aracılığıyla bir çalışma başlattık. İki marka aldık. Biri Milli Görüş markası. Diğeri de milligorus.org.tr. Ticari bir meta gibi düşünenlerin önüne geçmek için öncelikle bu markaları koruma altına aldık. Şu anda bu markalar Saadet Partisi üzerine tescillidir” dedi.

Çetinkaya ayrıca Milli Görüş Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın adı için de girişimlerde bulunduklarını söyleyerek, “Prof. Dr. Necmettin Erbakan ismi için de hocamızın evlatları bu konuda bir çalışma başlattı. Bunu da biz takip ediyoruz. Erbakan hocamız ile ilgili isim tescili işlemleri de yakın bir zamanda tamamlanmış olacak inşallah. Bu hareketin ve düşüncenin son partisi olarak hocamızın miras bıraktığı Milli Görüş düşüncesini gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarmak için bu önemli bir başlangıç oldu. Ayrıca Milli Görüş ile ilgili yayınları da bir araya topluyoruz” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2014, 11:42
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
aslandayi
aslandayi - 7 yıl Önce

keşke üyeleri de tescil ettirseydiniz. belki bir kaç tane kalırdı.

banner39