banner39

Sabahat Akkiraz milletvekilliğinden istifa etti

CHP milletvekili Sabahat Akkiraz Soma faciasına tepki için istifa dilekçesini Kılıçdaroğlu'na sunduğunu, bazı arkadaşlarının da aynı yolu takip edeceğini söyledi. İstifa dilekçesinin Meclis Başkanlığı'na değil de CHP Genel Merkezi'ne gönderilmesi ise şaşırttı.

Politika 19.05.2014, 08:55 19.05.2014, 16:21
Sabahat Akkiraz milletvekilliğinden istifa etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Milletvekili Sabahat Akkiraz; Soma'da yaşanan facianın ardından milletvekilliğinden istifa dilekçesini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sunduğunu açıkladı. Akkiraz Soma faciasına tepki için istifa dilekçesini Kılıçdaroğlu'na sunduğunu, bazı arkadaşlarının da aynı yolu takip edeceğini söyledi. İstifa dilekçesinin Meclis Başkanlığı'na değil de CHP Genel Merkezi'ne gönderilmesi ise şaşırttı. Çünkü milletvekilliğinden istifa için dilekçenin Meclis Başkanlığı'na gönderilmesi ve TBMM Genel Kurulu'nda oylanarak kabul edilmesi gerekiyor.

Sabahat Akkiraz Twitter sayfasından şu açıklamayı yaptı:

“Perşembe günü saat 17.00 de vekillikten istifa dilekçemle Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüm. Soma faciası sonrası istifa etmeliyiz dedim. Genel başkanımız konunun şu anda çok taze olduğunu gerekirse istifa kurumunun da önemli bir seçenek olduğunu belirtti. Bugün bazı arkadaşlarımın da bu yönde çağrıları olduğunu duydum. Buna sevindim. Soma’nın siyasi sorumluluğunu alamayan iktidara karşı birleşmeli. İktidarın koltuk aşkına, siyasi sorumluluk almama çabasına karşılık somada yitirdiğimiz canların yanında olmak için koltuğa ihtiyacımız yok” dedi.

Bu arada CHP'li Akkiraz'ın milletvekilliğinden istifa dilekçesini yarın Kılıçdaroğlu'na vereceği bildirildi. Akkiraz, CHP grup toplantısından önce istifa dilekçesini Kılıçdaroğlu’na sunacak.

banner53
Yorumlar (1)
Selbihan 7 yıl önce
Japonlar gibi istifa edin bence hatta toplu bir istifa olsa seçimler öncesi iyi olur.
22
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?