banner39

Sakık, Gül'ün ziyaretinden memnun

BDP'li Sırrı Sakık, "Barış ikliminin konuşulduğu ve tartışıldığı bir süreçte, sayın cumhurbaşkanının Muş'u ziyaret etmesini çok önemsiyoruz" dedi.

Politika 18.04.2013, 18:45 18.04.2013, 18:51
Sakık, Gül'ün ziyaretinden memnun

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Muş Milletvekili Sırrı Sakık, "Barış ikliminin konuşulduğu ve tartışıldığı bir süreçte, sayın cumhurbaşkanının Muş'u ziyaret etmesini çok önemsiyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Muş ziyaretine eşlik eden BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, gazetecilere yaptığı açıklamada, ziyaretin önemine dikkati çekti.

Ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Gül'ü yalnız bırakmadıklarını belirten Sakık, şöyle konuştu:

"Barış ikliminin konuşulduğu ve tartışıldığı bir süreçte, sayın cumhurbaşkanının Muş'u ziyaret etmesini çok önemsiyoruz. Burada yaptığı konuşmada da bu sürece vurgu yaptı. Geçmişten bugüne kadar, farklı kimliklere vurgu yapan, 'farklılığımız zenginliğimizdir' diyen bir cumhurbaşkanımız, bugün o farklı kimliklerin hayat bulacağı bu topraklara, ziyaret gerçekleştirdi. Kendisini yalnız bırakmadık. Barış adına atılacak her adımı, her sözü destekleriz. Türkiye Cumhuriyeti'nin buna ihtiyacı var. Zaten sokaklar da barışın inşa edilmesi için sayın cumhurbaşkanımıza dileklerini ilettiler. Muş'ta hayata dair konuşmalar yapılıyor ama ne yazık ki Muşumuz Türkiye'nin en yoksun ve yoksul illerinden biri. Muş yoksul bir il ama inşallah barış ikliminden sonra buralarda daha çok önemli şeyler olacak."

Herkesin barış iklimine, kardeşlik projesine katkı sunmasını dileyen Sakık, cumhurbaşkanına bu yöndeki duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

Kaynak: AA

 

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?