Salim Ensarioğlu, çekildi

Eski Devlet Bakanı Salim Ensarioğlu, yeğeni Galip Ensarioğlu'nun da aday adaylığı başvurusu üzerine geri adım attı.

Politika 18.03.2011, 23:51 18.03.2011, 23:51
Salim Ensarioğlu, çekildi

Eski Devlet Bakanı Salim Ensarioğlu'nun, AK Parti'ye yaptığı aday adaylığı başvurusunu geri çekti. Diyarbakır'da önemli bir etkiye sahip olan Ensarioğlu ailesinin diğer ismi Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Galip Ensarioğlu'nun adaylığı ise sürüyor.

Alınan bilgilere göre, amca Salim Ensarioğlu ile yeğeni Galip Ensarioğlu, ayrı ayrı aday adaylığı başvurusu yaptı. Bunun üzerine bir araya gelen aile üyeleri, tek isim üzerinde anlaştı. Salim Ensarioğlu'nun bugün müracaatını geri aldığı öğrenildi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Galip Ensarioğlu, özellikle referandum sürecinde demokrat çıkışıyla dikkat çekmiş, KCK tarafından da tehdit edilmişti. 
 

Kaynak: CİHAN

 

Yorumlar (2)
AMEDLİ 13 yıl önce
BİZ MÜRİDLER OLARAK SALİM AMCANIN ADAY OLMASINDAN YANAYIZ BİZ BİR BÜYÜĞÜMÜZ ODADAYKEN KAPININ ÖNÜNDE OTURURDUK AMCAN VARKEN SANA YAKIŞAN ADAYLIKTAN ÇEKİLMEK SENİN GELECEĞİN PARLAK İLERİDE ADAY OLURSUN MİLETİN BİZİMLE İLGİLİ YORUM DAHİ YAPMASINA İZİN VERMEYİN
NAVDA 13 yıl önce
GALİP ENSARİOĞLU AMCAN A.LATİF ENSARİOĞLU NUN DURUŞUNU SERGİLE MARKA ETİKET İÇİN AİLEYİ SATMA KENDİNE ÇEKİ DÜZEN VER AİLEYİ BÖLME
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?