banner39

'Sarıgül CHP'ye geçiyor' iddiası

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün, 1 Eylül'de düzenlenecek törenle CHP'ye katılacağı iddia edildi fakat Sarıgül, parti adı ve tarih vermediğini söyledi

Politika 10.08.2013, 17:40 10.08.2013, 19:51
'Sarıgül CHP'ye geçiyor' iddiası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen Şişli Belediye Başkanı Sarıgül 1 Eylül'de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'ne katılacağını açıkladığı iddia edildi.

Erzincan Bayram Şenlikleri'nde değerlendirmelerde bulunan Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, Refahiye Çukurçimen Köyü Haydardede Cemevi açılışında 'Artık nazlanmak yok, 1 Eylül'de Cumhuriyet Halk Partisi saflarında yerimi alacağım. Arena Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek törende CHP'li olacağım' diye konuştu.

SARIGÜL: PARTİ ADI VE TARİH VERMEDİM

Sarıgül haberler üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Böyle bir şey söylemedim. Halk CHP'ye katılmam yönünde tezahürat yaptı. Bende 'Bugüne kadar bölen parçalayan olmadım. Yarın da olmayacağım. Bizim görevimiz birleştirmek, bütünleştirmektir. Değişim hareketinin amacı bütünleştirmektir. ANAP'lısı, BDP'lisi, AK Partilisinin oyunu da bekliyorum. Dün aldım, yarın da bekliyorum' dedim. Yurttaşlarım beni nerede hangi görevde görmek isterse ben orada olurum. Kesinlikle tarih vermedim.

Siyaset iddiasında varız Türkiye'de de varız. İstanbul'da da varız. Halk nerede isterse orada varız. Bölen olmayız, ama bizim konuşmamızda parti adı geçmedi."

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?