Sarıgül, hükümetin projesini kendi projesi yaptı

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sarıgül, hükümetin ocak ayının başında açıkladığı 'İstanbul'a iki baraj' projesini kendi projesiymiş dün açıklama yaptı

Sarıgül, hükümetin projesini kendi projesi yaptı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yerel seçimlere 20 günden az bir zaman kaldı ancak birçok aday projesini hala açıklamadı. Projeleri merakla beklenen isimlerden biri de CHP'nin İstanbul adayı Mustafa Sarıgül'ü.. Sarıgül dün düzenlediği basın toplantısıyla İstanbul projelerini açıkladı. Sarıgül 200'e yakın projesi olduğunu ancak bunlaradn sadece 23 tanesini açıklayacağını söyledi. Sarıgül'ün açıkladığı projelerin en büyüğünden birinin zaten hükümetin projesi olduğu ortaya çıktı.

Sarıgül basın toplantısında İstanbul'un iki yakasına iki baraj yapacağını açıkladı... Oysa 10 Ocak 2014 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ortak bir basın toplantısı düzenlemişler, Ağva'da iki baraj yapılacağını barajların isimlerinin de "Sungurlu" ve "Osmangazi" olduğunu ifade etmişlerdi... Ayrıca Kadir Topbaş, "İstanbul'un su sorunu olmadığını, 186 kilometre mesafeden İstanbul'a Melen suyunu getirdiklerini hatta İstanbul Boğazı'nın altından dev tünellerle bu suyun aktarıldığını, bu inşaat yapılırken İstanbul Boğazı'nın tam orta noktasından çıkarılan taşlardan hediyelik eşya olarak tesbih bile ürettiklerini açıklamıştı.

Sarıgül tamamlanmış projeleri vaad ederek "Su Meselesi" hakkında detaylı bilgiye sahip olmadığını gösterdi.

Sarıgül'ün İstanbul'un atık sularının yüzde 70'i arıtılmıyor iddiası ise başka bir gaf olarak kayıtlara geçti. Çünkü İstanbul'da belediyenin en fazla yatırım yaptığı alanların başında İleri Biyolojik Arıtma Tesisleri geliyor. İstanbul'da şu an atık suların yüzde 96'sı arıtılıyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2014, 09:38
banner53
YORUM EKLE

banner39