banner15

Sarıgül resmen CHP'de

Sarıgül CHP PM'den 44 oy alarak, CHP'li oldu. 10 üye karşı oy kullanırken, 4 üye boş oy kullandı

Sarıgül resmen CHP'de

CHP Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında genel merkezde toplandı. Kılıçdaroğlu'nun açılış konuşması yaptığı toplantı, daha sonra basına kapalı olarak devam etti. İç ve dış gelişmelerin ele alınacağı PM'de birinci gündem maddesi ise yerel seçimler. Seçimlerde aday gösterilecek belediye başkan adayları değerlendirilecek.

CHP'nin 5 kişilik seçim heyeti, çalışmalarının bir bölümünü tamamladı. Bu kapsamda, PM'de il ve ilçelerde belirlenen 295 yerleşim yerinin yerel seçimlerdeki kesinleşen belediye başkan adayları ele alınacak. Son değerlendirmeler PM üyeleri ile yapılacak. Bu kişilerin neden aday gösterileceği üyelere izah edilecek. PM'nin bir diğer gündem maddesi ise partiden ihraç edilenler hakkında verilecek karar.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün de aralarında bulunduğu 5 kişinin, geçmişte verilen partiden ihraç kararlarının kaldırılması ve üyeliklerinin iade edilmesine ilişkin talepler ele alınacak. Yapılan başvurularla ilgili oylama yapılacak.

PM toplantısı öncesi ise bir grup, parti genel merkezi önüne gelerek pankart açtı. Pankartın üzerinde ise "Kötünün iyisine değil, solun kendisine oy vermek istiyorum" yazıyordu.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2013, 07:34
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48