banner39

Sarıgül'ün de ABD ziyareti iptal

Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyaretini iptal etmesinden sonra Sarıgül de ziyaretini iptal etti

Politika 19.10.2013, 17:19 19.10.2013, 17:19
Sarıgül'ün de ABD ziyareti iptal

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Önümüzdeki hafta Washington'da olması planlanan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün bu ziyareti iptal ettiği açıklandı.

Sarıgül'ün önümüzdeki hafta bir dizi temas için ABD'nin başkenti Washington'da olacağı haberi üzerine bir açıklama yapan Sarıgül, "Bu program altı ay önce konuşulmuştu. Ancak bu seçim dönemine girildiği sırada vaktimiz olmayacak" dedi.

ABD'nin en önemli düşünce kuruluşlarından Amerikan İlerleme Merkezi (CAP), önümüzdeki hafta Sarıgül ve beraberindeki grup için Washington'da bir toplantı organize etmişti. 24 Ekim 2013 günü saat 12.45'ten 14.30'a kadar sürmesi planlanan buluşmada da Türkiye'deki mevcut siyasi ve ekonomik durum, Gezi protestolarının devam eden sonuçları, yaklaşan İstanbul belediye seçimleri, en son açıklanan demokratikleşme paketi ve azınlık haklarının ele alınacağı duyurulmuştu. Lehigh Üniversitesi öğretim üyesi, Türkiye uzmanı Henri Barkey'nin moderatör olacağı toplantıda Sarıgül'e Belediye Başkan Yardımcıları Vasken Cemil Barın ve Monik İpekel'in de eşlik edeceği haber verilmişti.

Sarıgül'den bir hafta önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kasım ayında planlanan Washington ziyareti de "planlanan düzeyde temas organizasyonu sağlanamadığı" gerekçesiyle ileri bir tarihe ertelenmişti.

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?