Sav'dan Baykal'a cevap: Kişisel hırs

CHP Genel Sekreteri Sav, Deniz Baykal'ın son açıklamaları için 'kişisel hırstan yapılan şeyler" dedi.

Politika 17.09.2010, 14:14 17.09.2010, 15:51
Sav'dan Baykal'a cevap: Kişisel hırs

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın, "Genel Sekreteri'in yetkilerinin kısıtlanması için yeni bir kurultay derhal toplanmalı" sözleri Önder Sav'dan ser tepki aldı. Sav, Baykal'ın açıklamalarını "Kişisel hırs" olarak yorumladı.

NTV Canlı yayında konuşan CHP Genel Sekreteri Sav, Deniz Baykal'ın son açıklamaları için 'kişisel hırstan yapılan şeyler" dedi.

Önder Sav, NTV'de şu açıklamaları yaptı:

“Son açıklamaları kişisel hırs olarak görüyorum, bunun dışında CHP yöneticileri olarak bir makinenin ahenkli dişlileri gibi çalışarak geleceği süratle hazırlamakla meşgulüz. Bunun dışında da hiçbir şeyle meşgul değiliz, kurultay fantezileriyle de meşgul olacak değiliz.

Bunun ötesinde herhangi bir kişiye söyleyecek sözüm yoktur, hele hele CHP’de geride bıraktığımız 10 yılla ilgili değerlendirme yapmak bana yakışmaz.

Tüzük 21 Aralık’ta 2008’de değişti, 22 Mayıs’taki kongrede de değişiklik uygulanmadı. Şimdi de uygulanmıyor. Tüzük değişikliğinin önündeki engel ben değilim.

Bugünlerde 100 tane falan anahtar var galiba, anahtarların kimde olduğunu bilmiyorum. Koleksiyon meraklılarına sorun. Sayın Baykal’ın yıldız tabiriyle neyi kastettiğini anlamadım. CHP’de görev verildiği halde herkes yıldızlaşır, Baykal gönlünü ferah tutsun."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?