banner39

Sebahat Tuncel: Hassas dönemlerde bayrak gündeme getiriliyor

HDP Eş Genel Başkanı Sabahat Tuncel,Diyarbakır'daki bayrak olayını tasvip etmediklerini belirterek : Hassas dönemlerde bayrak konusu gündeme geliyor, dedi

Politika 09.06.2014, 20:45 10.06.2014, 11:21
Sebahat Tuncel: Hassas dönemlerde bayrak gündeme getiriliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'nda Türk bayrağının bir gösterici tarafından indirilmesine ilişkin HDP'den de bir açıklama geldi.

HDP Eş Genel Başkanı Sabahat Tuncel, bayrağın indirilmesi olayını tasvip etmediğini söyledi.

Sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi için herkesin sağduyulu olması gerektiğini söyleyen Tuncel, şunları kaydetti:

"Hassas dönemlerde bayrak konusu gündeme geliyor. Hem HDP hem BDP olarak bu konudaki yaklaşımız biliniyor. Bu tür şeyleri tasvip etmiyoruz. Bunun üzerinden bir linç kampanyasının yürütülmesini de doğru bulmuyoruz.

Sonuçta hassas bir süreçten geçiyoruz. Bu hassas sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi için herkesin sağduyulu olması gerekir. Bu bayrak olayını 96'da ve başka dönemelerde yaşadık. Biz bu olayı tasvip etmiyoruz.

Anlaşılan bir çocuk yapmış. Bizim bugüne kadar halkın değerlerine karşı olumsuz bir yaklaşımımız olmadı. Aynı yaklaşımı bugün kendimiz için de bekliyoruz. Hiçbir halkın rengi, kendisinin sembolleri saygısızlık yapmak kimsenin kabul edebileceği bir şey değildir.

Bunun çok büyütülerek, bir şeymiş gibi Türkiye gündemine dönüştürmek doğru değil. Bizi kaygılandırıyor. Bu süreçte olmaması gereken bir şey ama bir çocuğun gerçekleştiridiği bu olayı bir bütün bir halka mal etmek doğru değildir."

 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?