Seçim malzemeleri doğrudan teminle alınacak

Yüksek Seçim Kurulu'nun, her türlü seçim malzemesini doğrudan temin usulüyle almasına imkan veren Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Seçim malzemeleri doğrudan teminle alınacak

Seçim malzemelerinin alımı, doğrudan temin yoluyla yapılacak. TBMM Genel Kurulu'nda sözlü soruların yanıtlanmasının ardından gündeme geçildi. Görüşmeleri yarım kalan "Başbakanlık Türk işbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Azerbaycan Cumhuriyeti Haberleşme ve Enformasyon Teknolojileri Bakanlığı ile Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Televizyon ve Radyo Şurası Arasında Televizyon Yayıncılığı Alanında İşbirliğine Dair Protokol ile Teknik Hizmet Sözleşmesinin Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı" kabul edildi.

Daha sonra, geçen hafta görüşmeleri yarım kalan Kamu İhale Kanunu'nda değişiklik yapılmasına ilişkin yasa teklifi ele alındı.  Teklifin yürürlük maddesi üzerinde yapılan konuşmalar, Genel Kurul'da tartışma yarattı.  Oyunun rengini belli etmek amacıyla söz alan AK Parti milletvekillerinin süresini doldurmadan konuşmalarını tamamlamalarına, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç tepki gösterdi.

SEÇİM MALZEMELERİ DOĞRUDAN TEMİNLE ALINACAK

Konuşmaların ardından teklif kabul edildi. Kanunla; Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi, Anayasa değişikliklerine ilişkin kanunların halkoyuna sunulması, milletvekili genel ve ara seçimleri mahalli idareler ile mahalle muhtarlıkları ve ihtiyar heyetleri genel ve ara seçimi dönemlerinde YSK'nın ihtiyacı için yapılacak filigranlı oy pusulası kağıdı ile filigranlı oy zarfı kağıdı alımı, oy pusulası basımı, oy zarfı yapımı hizmetleri ile bu seçimlere yönelik her türlü seçim malzemelerinin alımı ile yurtdışı seçim harcamaları, il seçim kurulu başkanlıkları taarfından alınacak oy pusulası basımı hizmet alımı, doğrudan temin yoluyla yapılacak.  

Başkanvekili Güldal Mumcu, teklifin kabul edilmesinin ardından birleşime ara verdi. Mumcu, aranın ardından Komisyonun yerine oturmaması üzerine  birleşimi yarın saat 14.00'te toplanmak üzere kapattı.

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2013, 22:06
banner53
YORUM EKLE

banner39