Seçim sonuçlarına itirazlar

AK Parti Ağrı İl Başkanı Abbas Aydın, belediye başkanlığı seçim sonuçlarına itiraz ettiklerini söyledi.

Seçim sonuçlarına itirazlar

İzmir'de CHP Selçuk, Torbalı, Kemalpaşa ve Menderes ilçelerinde, AK Parti ise Bayındır ve Karabağlar ilçesinde seçim sonuçlarına itiraz etti.

CHP il teşkilatı yöneticileri ve avukatları, AK Parti adaylarının kazandığı 4 ilçede seçim sonuçlarına itiraz etti. İl yöneticileri, Selçuk, Menderes, Torbalı ve Kemalpaşa ilçelerinde sonuçlara itiraz ettiklerini ilçe seçim kurullarına bildirdiklerini belirtti.

AK Parti il teşkilatı yöneticileri ve avukatları ise Bayındır ile Karabağlar'da ilçe seçim kuruluna itirazda bulundu.

CHP'nin sonuçlara itirazda bulunduğu Menderes ilçesinde AK Parti adayı 20 bin 654, CHP adayı 20 bin 222, Kemalpaşa ilçesinde AK Parti adayı 25 bin 419, CHP adayı 22 bin 83; Torbalı ilçesinde AK Parti adayı 31 bin 74, CHP adayı 29 bin 881 oy almıştı. Selçuk ilçesinde ise AK Parti ve CHP'li belediye başkan adayları arasında 11 oy fark bulunması nedeniyle, oy sayımına yeniden başlanmıştı.

AK Parti'nin itiraz ettiği Bayındır ilçesinde CHP adayı 9 bin 741, AK Parti adayı 9 bin 660 oy almıştı.

AĞRI'DA İTİRAZ

AK Parti Ağrı İl Başkanı Abbas Aydın, belediye başkanlığı seçim sonuçlarına itiraz ettiklerini söyledi.

Aydın, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, İlçe Seçim Kurulu Başkanlığınca Ağrı Belediye Başkanlığı için açıklanan sonuca göre, AK Parti'nin 20 bin 590, BDP'nin 20 bin 600 oy aldığını, 2 bin civarında oyun geçersiz sayıldığını kaydederek, seçim sonuçlarında müteessir bazı olaylar yaşandığını anlattı.

Aydın, seçimin oldu bittiye getirilmemesi gerektiğini belirterek, "45 bin oyun içinde 10 oy farkla kazanmak, seçimin ve seçmenin çokluğundan dolayı hemen kesinleştirmemek lazım. Takdir ederseniz seçim yasamız, mevzuatımız gereğince itiraz etme hakkımız var. Şu ana kadar yetkili organlarımızla itirazlarımızı yaptık, bundan sonra da yapacağız" şeklinde konuştu.

BAYBURT'UN AYDINTEPE İLÇESİNDE İTİRAZ

AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, Aydıntepe ilçesindeki seçim sonuçlarına itiraz ettiklerini belirtti.

CHP ise Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde seçim sonuçlarına itiraz etti.

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2014, 20:57
banner53
YORUM EKLE

banner39