Seçim sonuçlarıyla ilgili AA'dan açıklama

Cihan Haber Ajansı ile Anadolu Ajansı arasındaki tepki çeken farkı seçim sonuçlarıyla ilgili Anadolu Ajansı yazılı bir açıklama yayınladı.

Seçim sonuçlarıyla ilgili AA'dan açıklama

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Anadolu Ajansı'ndan yapılan açıklamada, "AA seçim sonuçları resmi olmayan seçim sonuçlarıdır ve biz verilerimizden eminiz. AA tüm siyasi partilere eşit mesafededir ve asla taraf değildir" ifadelerine yer verildi.

Anadolu Ajansı'nın yaptığı açıklama şöyle:

"Abonelerimizin dikkatine

2014 Yerel Seçim sonuçlarını veren Anadolu Ajansının yayınlarını bazı televizyon yorumcuları ve siyasilerin "güvenilmez, manipülasyon amaçlı, yalan" şeklinde asla kabul edilemez ifadelerle karalamaya çalıştığı görülmüştür.

Türkiye’nin ulusal haber ajansına yönelik bu ve benzeri ifadelerin tümü hakkında yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı belirtmek isteriz.

AA haberlerinin güvenirliliği hiçbir zaman tartışma konusu olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. Kurumumuza yönelik karalama kampanyası yürütenler, ülkenin resmi ulusal haber ajansını yıpratmaya çalıştıklarını unutmamalıdır.

AA seçim sonuçları resmi olmayan seçim sonuçlarıdır ve biz verilerimizden eminiz. AA tüm siyasi partilere eşit mesafededir ve asla taraf değildir. Yüksek Seçim Kurulu resmi sonuçları açıkladığında kimin ne kadar yanıldığı da anlaşılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2014, 23:02
banner53
YORUM EKLE

banner39