banner39

Şener: Saadet çatı parti olmalı

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdullatif Şener, 'Biz Türkiye Partisi olarak, Saadet Partisinin çatı olması gerektiği konusundaki kanaatimizi ifade ediyoruz' dedi.

Politika 11.03.2011, 15:13 11.03.2011, 15:19
Şener: Saadet çatı parti olmalı

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener ve beraberindeki heyet, Saadet Partisi Genel Merkezi'ne gelerek, Genel Başkanlığa seçilen Mustafa Kamalak'a, "taziye ve tebrik" ziyaretinde bulundu.

Abdüllatif Şener, bir gazetecinin Saadet Partisi, Demokrat Parti ve Türkiye Partisi arasında devam eden ittifak görüşmelerine ilişkin sorusuna, şu yanıtı verdi:

"Önümüzdeki seçimlere girerken, Türkiye'nin içinde bulunduğu duruma baktığımızda, bu seçimlerde mutlak surette bir alternatifin çıkması gerekir. Kamuoyunda araştırmalar yapıldığında, Türkiye'de seçmenin büyük kısmı bir alternatifin ortaya çıkmasını arzu ediyor. Bunun en temel nedeni şudur: Türkiye iyi günlerden geçmiyor. 2007'den 2011'e kadar geçen süreci değerlendirdiğimizde, Türkiye'nin kötü yönetildiğini açık ve net bir şekilde ifade edebiliriz. 60. Cumhuriyet hükümeti, gelmiş geçmiş en başarısız hükümetlerden birisidir. 1950'den bugüne kadar Türkiye'nin ortalama yıllık büyüme oranı 4,5'tir. 60. Cumhuriyet hükümetinin yıllık ortalama büyük oranı, yüzde 1,5'tir."

Bu nedenle iyi niyetle, yapıcı bir üslupla ittifak çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Şener, ittifak görüşmelerine ilişkin önümüzdeki günlerde açıklamalarda bulunacaklarını söyledi.

Şener, "İttifak görüşmelerinde çatı sıkıntısı var mı?" sorusuna, "Objektif kriterleri ortaya koyduğumuzda, bu tür konuların problem olacağını düşünmüyoruz. Biz Türkiye Partisi olarak, Saadet Partisi'nin çatı olması gerektiği konusundaki kanaatimizi ifade ediyoruz" cevabını verdi.
Aynı soruyu Kamalak şöyle yanıtladı:

"Bu alanda, aramızda ihtilaf çıkacağını sanmıyorum. 40 yıllık yol arkadaşıyız zaten. Bundan sonra da meselelere bakış açımızdan bir değişiklik olacağını sanmıyorum. Her türlü görüşmeye ve müzakereye açığız. Çünkü, bu ülkenin 75 milyon ferdini kardeş sayan bir görüşün sahibiyiz. Meselenin temeline indiğimizde, ciddi bir görüş ayrılığı olacağını sanmıyorum."

Saadet Partisi Genel Kamalak ise, Türkiye Partisi Genel Başkanı Şener'le 40 yıllık mazilerinin bulunduğunu belirterek, bir diğer ortak noktalarının akademisyenlik olduğuna dikkat çekti.
"Aynı camianın insanlarıyız. Öğrencilik hayatımız birlikte geçmiştir. Milli Görüş'ün maliye bakanıdır ve 40 yıllık yol arkadaşımızdır" diyen Kamalak, sözlerini şöyle sürdürdü:
"28 Şubat süreci, yolumuzu kestiği için, şartların zorlaması sonucu yollarımız ayrı düştü ama gönülde bir ayrılık olduğunu asla düşünmüyoruz. Çünkü kök aynı, ocak aynı. Milli Görüş ocağı bir ekoldür. Bu ekol, tam dört tane başbakan yetiştirmiştir. İki de cumhurbaşkanı çıkarmıştır. Sayısız bakan ve birçok milletvekili çıkarmıştır. Milli Görüş, bu ülkenin gerçekten harcı, çimentosu ve tutkalıdır. Bu yüzden diyoruz ki, Milli Görüş tek çaredir."

Yorumlar (1)
Mehmet Cemal 12 yıl önce
Önemli olan Ülkenin menfaati bunun içinde birlik ve beraberlik zamanı Sayın Abdüllatif ŞENER Dürüst İnsanlarla birlikte Yola devam etmek istiyor.Yabancılara ait bir Politika değil Milli Politika için İttifak şart Sağ Merkezde Güçlü İnsanların Dürüst insanların olduğu bir ittifak şart Ülkemizin geleceği için
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?