banner15

Seval Türkeş: MHP istihbaratın kontrolü altında

Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş, MHP'nin istihbarat örgütleri tarafından kontrol edildiğini öne sürdü

Seval Türkeş: MHP istihbaratın kontrolü altında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP’nin eski Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş, MHP’nin istihbarat örgütlerinin kontrolü altına girdiğini iddia ederek “Parti amacından uzaklaştırıldı. Menfaat gruplarının istismarında kullanıldı. Bu nedenle MHP bu hale geldi” değerlendirmesinde bulundu.

Star’da yer alan habere göre Seval Türkeş, MHP ve Türkeş ailesi üzerinde operasyonlar olduğunu öne sürerek üzerlerinde linç operasyonu uygulandığını savundu. Türkeş’in ölümünü de şüpheli bulan Seval Türkeş, “Henüz kamuoyuna açıklamadım. Türkeş öldükten sonra benim üzerimde yapılan çok büyük bir baskı oldu” ifadelerini kıllandı.

MHP’nin şu anda ehil olmayan ellerde olduğunu ifade eden Seval Türkeş’in ifadeleri şöyle:

“MHP Türkeş’in ölümünden sonra manipüle edilerek bir takım güçlere teslim edildi. Sonra Türkeş’in bırakmış olduğu çizgi ve miras ters yönde kullanıldı. Türkeş, ‘Abdullah Öcalan canlı sokulmayacak’ dedi. Son verdiği demeçler ve açıklamalar bu yöndeydi. ‘Canlı sokulursa parçalanmanın, bölünmenin adımı olur’ dedi.”

Türkeş’in ölümünün 28 Şubat dönemine rastladığını belirten Seval Türkeş, “Nasıl planlandığını açıklayacağım. 18 senedir mücadele geçirdim. Misyon bizim üzerimizden yürüyor. MHP Türkeş’in eseridir. Türkeş’in mirası tamamen heba edilmiştir. MHP’nin yarattığı boşluk Türkiye’yi bu sıkıntılara sokmuştur. Türkeş yaşasaydı bu tablo olmazdı. Türkiye Ortadoğu’ya döndürmeye çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

MHP’nin kendi misyonundan çıkarıldığını ve istihbarat örgütlerinin kontrolü altına girdiğini söyleyen Seval Türkeş, MHP’nin küçülmesi, devreden çıkmasının memleket için çok tehlikeli olduğunu savundu.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 10:21
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35