banner39

Silivri sakinleri bağımsız aday

Ergenekon ve Balyoz davalarının tutuklu bazı sanıkları bağımsız olarak seçime girme kararı aldı, CHP'nin yer vermediği Tuncay Özkan İstanbul'da aday oldu.

Politika 12.04.2011, 03:05 12.04.2011, 09:21
Silivri sakinleri bağımsız aday

12 Haziran'da yapılacak genel seçimde milletveklili adayı olmak için YSK'nın belirlediği süre dolmadan Ergenekon ve Balyoz davalarının bazı sanıkları, bağımsız olarak seçime girme kararı aldı.

CHP ve MHP'nin aday gösterdiği Mehmet Haberal, Mustafa Balbay, Sinan Aygün ve Engin Alan dışında, "Devrimci Karargah" davası ve "Ergenekon" soruşturması kapsamında halen Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, İstanbul 3. bölgeden bağımsız milletvekili adayı oldu.

Birinci Ordu eski Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan İstanbul 2. bölgeden bağımsız aday oldu.

İkinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı Tuncay Özkan İstanbul 1. bölgeden bağımsız aday oldu.

"Devrimci Karargah" davası ve "Ergenekon" soruşturması kapsamında halen Silivri cezaevinde tutuklu bulunan eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ise İstanbul 3. bölgeden bağımsız milletvekili adayı oldu.

Ergenekon ve Balyoz davasının bazı sanıkları da bazı siyasi parti, sivil toplum kuruluşu, sanatçı, bilim adamı ve gazetecinin destek verdiği Cumhuriyet Güç Birliği bünyesinde seçimlerde bağımsız aday olma kararı aldı.

Bu adayların en başında ise birinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek yer aldı.

Perinçek, İzmir 2. bölgeden bağımsız aday oldu.

Balyoz davasının tutuklu sanığı 1. Ordu eski Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan da İstanbul 2. bölgeden bağımsız aday olurken, ikinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı emekli Albay Hasan Atilla Uğur ise Antalya’dan bağımsız aday oldu.

"İrticayla Mücadele Eylem Planı" davasının tutuklu sanığı Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Deniz Yıldırım da Isparta’dan bağımsız adaylık listesindeki yerini aldı.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?