Silivri'den CHP kurultayına mesaj

Silivri'de tutuklu bulunan Ergenekon sanıkları Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay, CHP kurultayında okunmak üzere birer mesaj gönderdiler

Silivri'den CHP kurultayına mesaj

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ergenekon davasının iki tutuklu sanığı CHP Milletvekilleri Mehmet Haberal ile Mustafa Balbay, partinin bugünkü kurultayına mesajla katıldıla.

Ergenekon davası kapsamında 1230 gündür tutuklu bulunan CHP İzmir Milletvekili ve Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mustafa Balbay, partisinin 34. Olağan Kurultayı'nda okunmak üzere Silivri Cezaevi'ndeki hücresinden mesaj gönderdi. Balbay, mesajında CHP'nin yenilenme sürecine dikkat çekerek "Silivri'de demiri iradeye, betonu umut toprağına çevirerek ben de bu mücadelenin bir parçası olmaya çalışıyorum" dedi.

CHP'nin Silivri'deki diğer milletvekili Mehmet Haberal da, kurultaya başarı dileklerini ilettiği mesajında şöyle dedi:

"CHP, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş günlerindeki heyecanı ile 34. toplantısı yapılıyor .Türkiye Cumhuriyeti'ne ve ulusumuza yapı şantiyesi olarak görev yapan CHP Kurultayı. Asla değişmeyen ve değişmeyecek olan birinci görevini yerine getirmiştir. O birinci görevimiz Atatürk'ün önderliğinde kurulan cumhuriyetimizi ve bağımsızlığımızı sonsuza dek korumak ve savunmaktır. "

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2012, 16:37
banner53
YORUM EKLE

banner39