Sincan'da CHP'lilere taşlı sopalı saldırı

CHP Sincan ilçe başkanı ve yanındaki bir grup partili saldırıya uğradı. Yaralanan ilçe başkanı hastaneye kaldırıldı

Sincan'da CHP'lilere taşlı sopalı saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz ve bir grup partili, bayrak asma tartışması sırasında bıçaklı ve sopalı saldırıya uğradı. Yaralanan Ömer Yılmaz ve diğer partililer hastanede tedavi altına alındı.

Olay, saat 01.00 sıralarında, Sincan'da Oğuzlar Mahallesi 12. Cadde ile Vatan Caddesi kavşağı üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, CHP'li Yılmaz ve diğer partililer, kavşaktaki CHP bayraklarını kaldırmak isteyen zabıtalarla tartıştıkları sırada, olay yerine çok sayıda araçla kimliği belirsiz şahıslar geldi. Saldırganlar ellerindeki sopalar ve bıçaklarla Ömer Yılmaz'ın yanısıra Gençlik Kolları Başkanı Sercan Çıkın, Sincan Belediye Meclis Üyesi Adayı Ali Ağdoğan, Onur Yüksel ve İl Gençlik Kolları Üyesi Mesut Doğan'ı çeşitli yerlerinden yaraladı. Saldırıda bazı araçların da zarar gördüğü öğrenildi. Yaralanan partililer, Sincan Lokman Hekim Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Hastanede açıklamalarda bulunan CHP Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, “Normal bayrak asıyorduk biz. Sincan Adliyesi önünde zabıta memurları bayrakları söküyor dediler biz de geldik. Biz medeni olarak tek araba kendi başıma bir de arkadaşla beraber, zabıta müdürü Süleyman bey miydi Selahattin bey miydi onunla konuştuk, gayet normal. Polatlı Caddesi'ne kadar sökeceğiz ondan sonra sökmeyeceğiz dediler. Biz de gittik 12. Cadde’nin başında durduk. O ara birden herhalde bir 300-500 kişilik bir grup vardı. Sopalar paltolarının içindeydi, hazır kıta. Hepsi saldırdı. Büyük zabıtaları ve zabıtanın ekipleri hep beraberdiler zaten, iç içeydiler. Ben bana vuranları tanıyorum. Normalde minibüsler vardı, kapalı minibüsler onların içinde duruyorlarmış. Bir anda geldiler, hepsinin, paltolarının ceketlerinin içinde herkesin sopası vardı. Tabi kesici aletler de vardı, ama sopa ile vurdular. Beni düşürdüler. Polisler de vardı. Polisler yanımızdaydı. Polisler olmasa öldürürlerdi zaten. Bende taşıma ruhsatlı silah var, silaha davranmadım bile. İstersem silaha davranırdım” dedi.

"80 KİŞİLİK MASKELİ SOPALI VE BIÇAKLI BİR GRUP VARDI"

Yaşanan saldırıyı anlatan Ankara Temiz Siyaset Platformu Başkanı Mehmet Bayır, “Bugün gece saat 01.00 sularında Cumhuriyet Halk Partisi Sincan ilçesine ait ekiplerimiz bayraklama çalışmaları yapıyorlardı. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi'ne ait zabıta araçları, polis nezaretinde bu bayrakları indirmeye başladılar. Bu son derece normal bir durum olarak gözükebilir ama, polis araçlarının nezaret ettiği zabıta araçlarına nezaret eden 6 adet transporter vardı. Plakaları bizde mevcut olan bu transporterlerin içerisinde sopalı, bıçaklı beyaz bereler giymiş ve yüzlerini gizleyen maskeli şahıslar vardı. Araçların içleri tamamen doluydu. Yaklaşık 12’şer kişilik gruplar halinde 80 kişilik maskeli sopalı ve bıçaklı bir grup vardı. İlçe Başkanımız Sayın Ömer bey, zabıtalarla temas haline geçti. Kendilerine bayraklarımızın neden kesildiğini sordu. Eğer yasal bir durum değilse bayrak asmamız, diğer partilerin de, özellikle Adalet ve Kalkınma Partisi’nin de bayraklarının da indirilmesini istedi. Bu şekilde görüşmeler devam ederken gençlik kollarımız, il gençlik kollarımız olay yerine geldiler, biz de olay yerine geldik” ifadelerini kullandı.

"SALDIRGANLAR SİLAHLA ATEŞ ETTİLER"

Yapılan uygulamanın emeğe karşı saygısızlık olduğunu, seçimlerin adil bir şekilde yürümesi gerektiğini ve kamu görevlilerinin de tüm siyasi partilere eşit davranması gerektiğini ifade ettiklerini hatırlatan Bayır, “Biz olay yerindeyken o noktada birden bire küfürler ederek transporterlardan maskeli ve sopalı insanlar indiler. Başta ilçe başkanımız olmak üzere gençlik kollarımızdan arkadaşlarımıza saldırdılar. İlçe başkanımız ağır şekilde yaralar aldı. Arkadaşlarımız olay yerini terk etmeye başladıkları esnada ise arkalarından silahla ateş ettiler” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 08:09
banner53
YORUM EKLE

banner39