banner39

Sırrı Süreyya Önder İstanbul için Alper Taş'ı önerdi

Sırrı Süreyya Önder, İstanbul için kendi adayının Gezi eylemlerinin öne çıkan isimlerinden ÖDP Genel Başkanı Alper Taş olduğunu söyledi. Taş, ise aday için Taksim Dayanışması'nı gösterdi

Politika 22.10.2013, 14:45 22.10.2013, 15:00
Sırrı Süreyya Önder İstanbul için Alper Taş'ı önerdi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yaklaşan seçimlerde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na CHP'den Sarıgül'ün adaylığı sözkonusu iken HDP'den de Sırrı Süreyya Önder'in adaylığı tartışılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması beklenen BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, kendisini aday olarak görmediğini söyledi.

"Benim adayım ben değilim" diyen Önder, Halkların Demokratik Kongresi'nde adayın belirleneceğini söyledi.

İMC TV'de soruları cevaplayan Önder, "Belediye başkanlığını benden daha iyi yapabilecek 100 isim sayabilirim. Mesela ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, İstanbul'a gözü gibi bakar" dedi. Önder, eski Refah Partisi Milletvekili Mehmet Bekaroğlu'nun da başarılı bir belediye başkanı olabileceğini söyledi.

Önder, geçtiğimiz günlerde Birgün Gazetesi Yazarı Doğan Tılıç'a yaptığı "Adayım" açıklamasının bir ironi olduğunu, yazının tamamının okunması durumunda bunun anlaşılabileceğini söyledi.

ALPER TAŞ'IN CEVABI

Konuyla ilgili açıklama yapan ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş, Gezi bileşenlerini adres gösterdi. Taş, bir aday ve program belirlenecek adres olarak da "Gezi forumları ve de Taksim Dayanışması"nı gösterdi.

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?