banner15

SP Ardahan İl Teşkilatı istifa etti

Saadet Partisi Ardahan İl Teşkilatındaki üyeler toplu istifa etti.

SP Ardahan İl Teşkilatı istifa etti

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Saadet Partisi Ardahan İl Başkanı Berkant Ezer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, partisinin 11 Temmuzdaki kongresinin ardından yaşanan gelişmeleri doğru bulmadığını belirterek, bu nedenle Ardahan İl Teşkilatı olarak Saadet Partisi'nden ayrılma kararı aldıklarını bildirdi.Bundan sonra siyasi hayatlarına Numan Kurtulmuş'un öncülüğünde devam edeceklerini belirten Ezer, ''Geçmişi inkar etmeyeceğiz. Çünkü biz, milletimiz, ülkemiz için yüksek ideallerin siyasetini yapıyoruz. Davamıza ve ilkelerine sadakatin önemli olduğuna inanıyoruz. Başta Erbakan hocamız ve Sayın Recai Kutan olmak üzere emeği geçenlerden Allah razı olsun. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Erbakan hocamıza her zaman saygı göstereceğiz ve ondan istifade etmeye çalışacağız'' şeklinde konuştu.

Öte yandan Saadet Partisi (SP) Erzurum İl Başkanı Teoman Kümbet, bugün akşam saatlerinde partideki görevinden istifa etti.

Numan Kurtulmuş'un SP Genel Başkanlığı'nı bırakması ve partiden ayrılmasıyla birlikte, ayrılık rüzgarı taşraya da yansıdı. SP Erzurum İl Başkanı Teoman Kümbet, saat 16.30'da partisinden ayrılarak, başkanlık görevinden de istifa etti. Kümbet, il ve ilçe teşkilatlarıyla görüştükten sonra istifa kararını aldığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2010, 17:29
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48