banner39

Suat Kılıç'dan CHP'ye İstanbul göndermesi

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, "İstanbul'da kendi il örgütünü yönetemeyen CHP Türkiye yi nasıl yönetir" diye sordu.

Politika 11.03.2011, 21:40 11.03.2011, 21:40
Suat Kılıç'dan CHP'ye İstanbul göndermesi

AK Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Suat Kılıç, son günlerde CHP de yaşananları değerlendirerek, sert bir dille eleştirdi. Kılıç, "Bunlar birbirleriyle didişmekten, birbirlerini yemekten birbirlerini kemirmekten memleketin meseleleriyle uğraşmaya zaman bulamazlar. Bunlar sorun çözemezler. Kendi partileri içinde bile sorun yaratmakla meşguller. Çünkü bunlar kendi içlerinde, aile içlerinde dertlerine bile deva bulamıyorlar" dedi.

Eskişehir'de "Türkiye buluşmaları" konulu konferansa katılan Kılıç, CHP'ye göndermelerde bulundu. Konuşmasının başında bir süre önce CHP'ye geçen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i de eleştiren Kılıç, şöyle dedi: "Belediye başkanı transfer ederek, sağdan soldan yolcu toplayarak korkularını sindirmeye çalışanlara bu akşam bu salon en güzel cevabı verecektir. Senelerce taş üstüne taş koymayanlar, şehirlerin çehresini değiştirmeyenler, AK Partili belediye başkanlarının yönettiği şehirlerdeki kentsel dönüşümleri gerçekleştiremeyenler, alt yapı üst yapı projelerini getiremeyenler, 12 Haziran'da sizlerin sandığa sahip çıkmanızla siyasetin son durağında otobüsten inmiş olacaklar."

AK PARTİ İLE CHP ARASINDAKİ FARKI GÖRMEK İSTEYEN HIZLI TRENE BİNSİN

İktidarla muhalefet arasındaki farkı görmek isteyenleri hızlı trene binmelerini tavsiye eden Kılıç, şöyle devam etti: "AK Parti ile CHP arasındaki farkı görmek isteyenleri hızlı trene binmelerini tavsiye ediyorum. AK Parti 21. yüzyılı teknolojisini simgeleyen hızlı tren gibidir. Hızlı, teknolojik, kaliteli, fonksiyonlarını yerine getiren, ihtiyaçlara cevap verendir. CHP ve muhalefetin görünümünü ise hızlı trenle Eskişehir'e girerken karşılaştığımız manzara gibidir. Maalesef bir hızlı tren Eskişehir gibi bir büyükşehrimize gururla, büyük bir hızla giriş yapıyor. Ama maalesefse Eskişehir'in dillere destan büyükşehir belediyesi sağındaki, solundaki çamuru, barakaları, gecekondulara mezbelelikleri kaldıramıyor. Aradaki fark bu. İşte AK Parti Türkiye'nin hızlı treni. Teknolojiye çağa, dünyaya, insan ihtiyaçlarına ve insanlarımızın beklentilerine yüzyılın gereklerine uyumlu."

Son günlerde CHP'de yaşanan sıkıntılara da değinen Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunlar birbirleriyle didişmekten, birbirlerini yemekten, birbirlerini kemirmekten memleketin meseleleriyle uğraşmaya zaman bulamazlar. Bunlar sorun çözemezler. Kendi partileri içinde bile sorun yaratmakla meşguller. Onlar milletin derdine derman olamazlar. Çünkü bunlar kendi içlerinde, aile içlerinde dertlerine bile deva bulamıyorlar."

İSTANBUL ÖRGÜTÜNÜ BİLE YÖNETEMEYENLER TÜRKİYE'Yİ NASIL YÖNETSİN

Bir İstanbul örgütünü bile yönetemeyen CHP'nin Türkiye'yi hiç yönetemeyeceğini dile getiren Kılıç, "Bu öyle bir anlayıştır ki, CHP İstanbul'a bir il başkanı tayin etti. Tayin ettikleri il başkanı 53. günde görevi terk edtip gitti. Şimdi işe bakın. Adam çıkmış (Ben Türkiye'yi yöneteceğim diyor) Yav sen bir İstanbul CHP'yi 60 gün yönetmeyi beceremiyorsun. Türkiye'yi neyle yöneteceksin. Yönetemedikleri İstanbul'da tamamı değil yani. Onu da belirtelim. İstanbul'un belediyesi zaten Kadir Topbaş'ın yönetiminde. İstanbul kentinin zaten bir valisi var, emniyeti var. İdare edecekleri sadece CHP İstanbul il başkanlığıdır. Seçime üç ay var. 53 günlük il başkanı istifa edip arkasına bile bakmadan kaçıyor. Manzara ortada. Millet o yüzden bu emaneti onlara vermiyor." ifadesini kullandı. 

 

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?