banner39

'Suriye'nin ne dediği önemli değil'

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Önemli olan, uçağımızın düşürülmesidir. Bunun tabii ki bir sonucu olacaktır. Bunu yapanlar da bunun sonucuna katlanacaktır'' dedi.

Politika 24.06.2012, 18:43 24.06.2012, 18:43
'Suriye'nin ne dediği önemli değil'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, ''Suriye yönetiminin ne dediği önemli değil. Önemli olan, var olan, vaka olan uçağımızın düşürülmesidir. Bunun tabii ki bir sonucu olacaktır. Bunu yapanlar da bunun sonucuna katlanacaktır'' dedi.

Bakan Yıldırım, Nissibi Köprüsü'nin temel atma töreni sonrası Adıyaman Üniversitesi'ni ziyaret etti.

Yıldırım, ziyaretin ardından gazetecilerin sorusu üzerine, Suriye tarafından düşürülen F-14 keşif uçağıyla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın TBMM'deki partilerin liderleriyle görüştüğünü söyledi.

Hem bilgilendirme hem de görüş alışverişinin devam ettiğini belirten Yıldırım, şöyle konuştu:

''Hangi ülke olursa olsun, ister Suriye, ister başka ülke olsun hasmane ve düşmanca bir tutumu varsa, bu ülke, bu millet, bunun altında kalmaz, cevabını verir. Ama bu gibi konularda acele karar vermek, takdir edersiniz ki telafisi zor hasarlar da doğurabilir. Onun için bütün konuyu etrafıyla değerlendirmek gerekir. Bu, siyaset üstü bir konudur. Hassas bir konudur. O yüzden Sayın Başbakanımız liderlerle görüşmeyi uygun görmüş. Ayrıca yarın Bakanlar Kurulu var. Diğer gün grup toplantısı var. Bütün bu konular önemli mecralarda değerlendirildikten sonra Türkiye ne gerekiyorsa burada onu yapar.''

Bakan Yıldırım, bir gazetecinin ''Suriye yönetiminin uçağın düşürülmesiyle ilgili açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz-'' sorusunu ise ''Bütün her şeyi değerlendiriyoruz. Suriye yönetiminin ne dediği önemli değil. Önemli olan, var olan, vaka olan uçağımızın düşürülmesidir. Bunun tabii ki bir sonucu olacaktır. Bunu yapanlar da bunun sonucuna katlanacaktır'' diye cevapladı.

 

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?