banner15

Tanrıverdi: Türkiye artık veren el oldu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, "Türkiye alan el olmaktan çıkıp veren el noktasına geldi"

Tanrıverdi: Türkiye artık veren el oldu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde AK Parti 3. Olağan Gençlik Kongresi yapıldı. Yusuf Ambarcı, Belediye Kültür Salonu'nda düzenlenen kongrede başkan seçildi.

Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur, Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Saruhanlı İlçe Teşkilatı Başkanı Recep Çımat ve partililer katıldı.

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, kongrede yaptığı konuşmada "Balkanlar bize bakıyor Türkiye eğer ayağa kalkarsa, şahlanırsa oralar da şahlanacak. Biz ilimle tanışmalıyız, tarım toplumunu sanayi toplumu yapmalıyız, sanayi toplumunu teknoloji toplumu, teknoloji toplumunu bilim toplumuna, bilim toplumunu da bilgi çağına çevirmeliyiz." dedi. Özdağ bilimimize ve ilmimize ahlakı giydirmek gerektiğini, bilgiye ahlakı giydireceklerini, teknolojiye ahlakı giydireceklerini dile getirdi. Özdağ, "Eğer bilgiye ve teknolojiye ahlakı giydirmezsek Hiroşima oluruz, Bosna hersek'te Sırplar oluruz, Hırvatlar oluruz. Ama bilgiye ahlakı giydirirsek Mevlanalar, Yunuslar oluruz. İnşallah bu gençler Mevlanalar olacak, Yunuslar olacaklar ve Fatih’in yolunda gidecekler." diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi de yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarları döneminde artık Türkiye'nin alan el olmaktan çıkarak veren el noktasına geldiğini söyledi. Tanrıverdi, "Türkiye borçlarını ödeyen bir ülkedir, ödemiş bir ülkedir. IMF’ye olan ilişkilerini dondurmuş bir ülkedir. Artık borç bile almayan bir ülkedir. AK Parti on yaşındadır, 10 yıl öncesine 2001’lere gittiğimiz zaman Türkiye enflasyon canavarından şikayetçiydi, yüksek faizlerden şikayet ediyordu. Her gün artan fiyatlardan ve zamlardan şikayet ediyordu, zulümlerden ve faili meçhul cinayetlerden şikayet ediyordu. Yani Türkiye'yi ekonomik ve sosyal yönden büyük sorunların yaşandığı ülke olmaktan çıkarıp, yaşanabilir bir ülke haline getirdik." dedi.

Tanrıverdi, Türkiye’nin dünyanın en genç nüfusuna sahip ülkelerin başında yer aldığını hatırlatarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni evlenen çiftlere 3 çocuk yapına uyarısında bulunduğunu ve bunu bilimsel olarak söylediğini işaret etti. Tanrıverdi, "Şimdi TBMM’ye baktığımız zaman Meclis'te en genç Milletvekili AK Parti'de ve 27 yaşında. En yaşlı milletvekili ise CHP bulunuyor. Bu da AK Parti’nin geleceğini net bir şekilde gösteriyor." diye konuştu.

Kongre sonunda Halitpaşa beldesinde, Demokrat Parti'den istifa ederek AK Parti'ye geçen meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 100 kişiye AK Parti rozeti takıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2011, 21:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35