banner15

Terörle daha net mücadele geliyor

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, "'Teröre karşı çok kesin ve net şekilde, profesyonelce, tüm teknolojik imkanlar kullanılarak mücadele edilecektir' açıklaması yaptı.

Terörle daha net mücadele geliyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, ''Teröre karşı çok kesin ve net şekilde, profesyonelce, tüm teknolojik imkanlar kullanarak mücadele edilecektir'' dedi.

Canikli, partisinin il başkanlığınca Ticaret Borsası Sosyal Tesisleri'nde (TİBOR) düzenlenen iftara katıldı. Yemekte konuşan Canikli, Türkiye'de herkesi üzen ve sıkıntıya sokan terör olaylarının devam ettiğini söyledi.

Terör olaylarının özellikle son haftalarda tırmanışa geçtiğini anımsatan Canikli, şunları söyledi:

''Teröre karşı çok kesin ve net şekilde, profesyonelce, tüm teknolojik imkanlar kullanılarak mücadele edilecektir. Hükümetimizin terör konusunda bazı politikaları eleştirildi. Özellikle kardeşlik projesinin bu süreci hızlandırdığı ve teröre ivme kazandırıldığı yönünde birtakım yorumlar söz konusu oldu. AK Parti hükümeti, terör örgütü ile yöre insanının ilişkisini kesmeye çalıştı. Bu nedenle kardeşlik projesini devreye sokmaya çalıştık. 'Terörle sadece silahla mücadele olmaz' denildi. Teröre karşı silahlı mücadele kararlılığında herhangi bir zafiyete neden olmadan, yol açmadan diğer tüm yöntemleri, mekanizmaları, başta bölgenin ekonomik olarak kalkındırılmasından tutun da sosyal imkanların sağlanması ve o bölge insanlarının bazı haklı taleplerinin yerine getirilmesine kadar devreye soktuk. Kendi ana dilini özgürce kullanabilmesi, kendi kültürünü kendi diliyle öğrenebilmesinin önünü açtık. Terör örgütü ve yandaşları yıllarca hep bunları gerekçe gösterdi ama şu anda bunların hiçbirisi yok. Evrensel ilkeler çerçevesinde AK Parti hükümeti bütün engelleri kaldırdı. Normalde bu talepler yerine geldiğinde o bölge insanının temsilcisi olduğunu iddia eden terör örgütü ve onun siyasi uzantılarının bu terör faaliyetlerini azaltmasını beklersiniz ama tam tersi daha da ağırlaştırılıyor ve hedef olarak da partimiz ve hükümetimiz alınıyor.''

Terör örgütü yandaşlarının, bugüne kadar gerekçe olarak ileri sürdükleri söylemlerin hiçbirinde samimi olmadığını dile getiren Canikli, terör örgütünün bölge insanını temsil etmediğini de ifade etti.

Canikli, terörle mücadele konusunda polisin etkili şekilde devreye sokulması yönünde çalışmalar başlatıldığına da değinerek, ''Önümüzdeki dönemde daha profesyonel, eğitim almış, kendini kanalize edebilen bir profesyonel ekip tarafından terörün en aza indirilmesi için mücadele edilecek'' diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2011, 00:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
mert
mert - 8 yıl Önce

erken kalkan üsküdarı geçti bile sen uyu hala teknolojiden bahsediyosun... en işe lazım alet saldırı helikopteri oda yılan hikayesine döndü ofoofff

banner39

banner36

banner37

banner35