TMSF, Sarıgül'ün malvarlığına el koydu

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'ün banka hesaplarına ve gayrimenkullerine haciz koydu

TMSF, Sarıgül'ün malvarlığına el koydu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'ün banka hesaplarına ve gayrimenkullerine haciz koydu. Sarıgül'ün tüm mal varlıklarına el konulma nedeni ise 1998'de Bank Ekspres'ten 9 kişiyle beraber çekilen 3,5 milyon dolarlık kredinin geri ödenmemesi.

SARIGÜL PARAYI 16 YIL ÖNCE ÇEKMİŞ

İddialara göre, Mustafa Sarıgül ve 9 iş ortağı 1998 yılında, Korkmaz Yiğit'in sahibi olduğu ve TMSF bünyesine geçen batık bankalardan biri olan Bank Ekspres'ten 3,5 milyon dolar kredi çekmiş ancak kredi daha sonra geri ödenmemiş.

TMSF'nin, batık bankanın tüm borcunu tahsil ettiği Korkmaz Yiğit'in, elindeki belgelerle Mustafa Sarıgül'ün kredi borcunu ispatladığı ve paranın kendisine ödenmesini istediği öne sürülüyor. Bunun üzerine TMSF de, faizleri ile beraber 8 milyon dolara ulaşan kredi borcu için harekete geçerek, Sarıgül'in tüm mal varlığına el koydu.

SARIGÜL'ÜN AVUKATLARI TMSF'DE

El koyma kararı sonrası, Mustafa Sarıgül'ün avukatlarının TMSF binasına giderek görüşmelere başladığı belirtiliyor. Avukatları TMSF'de iken ile yazılı bir açıklamayla olayı doğrulayan Mustafa Sarıgül ise, "Yapılmak istenen provokasyondur" iddiasında bulundu. Sarıgül, TMSF ile herhangi bir borç ilişkisi olmadığını, TMSF'den geçen 16 yıl içerisinde bir mektup dahi almadığını söyledi

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2014, 10:17
banner53
YORUM EKLE

banner39