Topbaş: İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, "Bu seçim, başka bir seçim. 'İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün, bu ülkeyi sokakta bulmadık' diyorsanız biz buradayız" dedi.

Topbaş: İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Bu seçim, başka bir seçim. 'İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün, bu ülkeyi sokakta bulmadık' diyorsanız biz buradayız" dedi.

AK Parti tarafından Yenikapı Meydanı'nda düzenlenen İstanbul mitinginde konuşan Topbaş, İstanbul'un başka bir şehir olduğunu, bu kentin müjdelenmiş emanet bir şehir olduğunu, İstanbul'da Türkiye'nin özeti olduğunu dile getirdi. 

 Topbaş, yerel seçimlere işaret ederek, "Bu seçim, başka bir seçim. 'İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün, bu ülkeyi sokakta bulmadık' diyorsanız biz buradayız" dedi.

Hizmetlerinin, kendilerini anlattığını ifade eden Topbaş, 10 yıldan beri milletin kendilerine verdiği yetkiyle hizmet ettiklerini kaydetti.

İstanbul'un nasıl değişime uğradığını alanda bulunanların yakinen takip ettiğini anlatan Topbaş, şehrin tarihi öneminden de bahsetti. 

"İSTANBUL TESADÜFLERE TERK EDİLEMEZ"

İstanbul'un, tarihin çeyiz sandığı olduğunu aktaran Topbaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Böyle bir şehirde yaşamak, yönetimde bulunmak bir ayrıcalık ama ciddi de sorumluluk getirmekte. İstanbul tesadüflere terk edilemez, maceralara sürüklenemez, 'ne olursa olsun' diye kaderine bırakılamaz. Her daim size hizmet ederken her alandaki sorunları çözmeye çalıştık. Ulaşımdan alt yapıya, çevreden sağlığa kadar İstanbul'un her alanında hizmet izlerimiz var. Metro, biyolojik arıtma tesislerimiz, yepyeni parklar hep bizim eserlerimiz. Vatandaş olarak sizin bize verdiğiniz yetkinin sonucu. Bunları siz yaptınız, sizin eserleriniz."

Topbaş, İstanbul'u yönetenler olarak şehrin yarınlarını hazırladıklarını belirterek, 30 Mart yerel seçimlerinin Türkiye'nin geleceği olduğunu sözlerine ekledi.

"ŞER ODAKLARINA KARŞI BAŞBAKAN'IN YANINDAYIZ"

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu da bugüne kadar İstanbul'un en büyük meydanlarında milli iradeyi haykırdıklarını belirterek, vesayeti devam ettirmeye çalışanlara karşı her zaman milli iradeyi savunduklarını söyledi.

"Yeni Türkiye" yolunda meydanı doldurduklarını dile getiren Babuşcu, şer odaklarına karşı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşları olarak yanında yürüyeceklerini haykırdıklarını vurguladı.

Babuşcu, "Biz sadece rükuda boyun eğen Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşlarıyız. Milli iradenin üzerinde hiçbir güç tanımıyoruz" dedi.

 

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2014, 17:54
banner53
YORUM EKLE

banner39