Tuğluk'a göre PKK öyle bir örgüt değilmiş

Aysel Tuğluk, Paris'te işlenen cinayetlerin PKK tarafından işlenemeyeceğini savunurken, cinayetlerin Türk-Kürt kardeşliğini istemeyenlerin işi olabileceğini söyledi

Tuğluk'a göre PKK öyle bir örgüt değilmiş

Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk cinayetle ilgili kişisel görüşünün sorulması üzerine, " Türkiye'deki derin güçlerin hala var olduğunu düşünüyorum. Barış sürecini sabote etmek isteyen güçler olduğuna inanıyorum " dedi.

"PKK ÖYLE BİR ÖRGÜT DEĞİL"

Tuğluk, "Bu iddia gerçekten çok yanlış. Bunlar kesinlikle doğru değil. Biz bu arkadaşlarımızı tanıyoruz. Sakine Cansız'ı cezaevinde iken tanıyoruz. Hiçbir şekilde böyle bir çelişki söz konusu değil. PKK öyle bir cinayeti işleyecek bir örgüt değil. Zaten bunu red ettiler. Bunun bilinçli bir haber olduğunu PKK yetkilileri belirttiler"

Tuğluk'un konuşmasından satırbaşları şöyle:

"TÜRK-KÜRT KARDEŞLİĞİNİ İSTEMEYENLERİN İŞİ"

"Özellikle İmralı görüşmelerinin başladığı bu süreçte bu cinayetin yapılmış olması Kürt ve Türk kardeşliğini istemeyenlerin, bunlar hangi güçlerse bu açıktır."

"KEŞKE TÜRKİYE DE SORUŞTURMA AÇSA"

"Ben Fransız hükümeti kadar Türk Hükümetinin de bu olayın üzerinde durması gerektiğini düşünüyorum. Keşke Türk Hükümeti de bu olayla ilgili ayrı bir soruşturma komisyonu açsa."

"GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İSTEMEYEN GÜÇLER VAR"

"Bazı güç odakları Türkiye'nin Kürt meselesini çözmüş ve güçlü bir Türkiye olmasını istemiyor olabilirler. Bunlarla da bir bağlantılı bir cinayet olabilir."

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 14:59
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35