banner39

Tuncer Kılınç: Erbakan'ı anlayamadık

MGK eski genel Sekreteri Tuncer Kılınç, Erbakan'ın her konuda milli düşündüğünü askerlerin kendisini anlayamadığını söyledi

Politika 01.04.2012, 14:12 01.04.2012, 14:12
Tuncer Kılınç: Erbakan'ı anlayamadık

28 Şubat'ın paşaları günah çıkarmaya devam ediyor. "Erbakan'ı İsrail ile anlaşmaya zorladık" diyen eski MGK Genel Sekreteri Org. Tuncer Kılınç, Erbakan'a methiyeler düzdü.

MGK eski Genel Sekreteri emekli Org. Tuncer Kılınç, "Allah gani gani rahmet eylesin, Erbakan millici bir liderdi. Onu doğru anlayamadık, askerler Erbakan'ı doğru anlamadı. Ülkesinin çıkarlarını önde tutan, sanayiye önem veren bir liderdi" dedi.

"ASKERLER ERBAKAN'I YANLIŞ ANLADI"

Ergenekon soruşturması kapsamında 7 Ocak 2009 tarihinde evinde yapılan arama sonrası gözaltına alınan eski Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Genel Sekreteri emekli Orgeneral Tuncer Kılınç'tan Erbakan itirafı geldi.

İnternet Andıcı davası tutuklu sanığı Eski Genel Kurmay Başkanı emekli Org. İlker Başbuğ'un yargılandığı Silivri'de Akit'e konuşan Tuncer Kılınç, Refah-Yol Hükümeti ve dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan'a haksızlık yapıldığını itiraf etti.

28 Şubat döneminde askerlerin Milli Görüş lideri merhum Başbakan Nemettin Erbakan ile ilgili doğru analizler yapamadığını kaydeden emekli Org. Kılınç, Erbakan'ın yanlış anlaşıldığını vurguladı.

Kılınç "Allah gani gani rahmet eylesin, merhum Erbakan doğru anlaşılmadı. Onu doğru anlamadık, askerler Erbakanı'ı anlayamadı ya da yanlış anladılar. Ülkesinin çıkarlarını önde tutan bir lidermiş aslında" dedi.

"MİLLİCİ BİR LİDERDİ"

Erbakan'ın millici olduğunu ve Türkiye'nin çıkarlarını önde tuttuğunu kaydeden Kılınç, "Tabii Erbakan ile ilgili söylenecek belki de en net şey millici olmasıydı. Necmettin Erbakan başbakanlığı döneminde devamlı ülkesinin çıkarlarını önde tuttu. Ülke sanayisinin gelişmesi için çaba harcadığı gizlenemez bir gerçektir. Görevde olduğu dönemde de her konuda 'Önce biz yapabilir miyiz' derdi" şeklinde konuştu.

ARAŞTIRMA KOMİSYONU VE 28 ŞUBAT SORUŞTURMASI RAHATSIZ ETTİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Şubat dönemi ile ilgili TBMM'de araştırma komisyonu kurulması açıklaması ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmaya ilişkin konuşmak istemeyen Kılınç, "Bir dönemdi, geldi geçti, yani bunları konuşmak istemiyorum" dedi.

ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERMİŞTİ

"Bir dönemdi, geldi geçti" diyen Kılınç, geçtiğimiz ay verdiği bir röportajda ise post modern darbenin devam ettiğini söylemiş, AK Parti iktidarının sonsuza kadar iktidarda kalmayacağını belirtip adeta aba altından sopa göstermişti.

Kılınç, "28 Şubat süreci devam ediyor. Sadece aldığınız tedbirler devam etmiyordur, kesinti vardır. Çünkü yönetenler değişmiştir. Yönetenlerin zihniyetleri sizin almış olduğunuz tedbirlerin yürütülmesine fırsat vermeyebilir. Türkiye Cumhuriyeti her zaman AKP ile idare edilmeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti mutlaka halk eğitildikçe daha doğruyu bulacak ve kendine yakışan bir iktidar getirecektir. Yani yarın bu görüntü değişecektir" şeklinde konuşmuştu.

Kaynak: Yeni Akit

banner53
Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?