banner15

Türk Solu'ndan İhsanoğlu'na savunma

Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu'nun Türk Solu dergisiyle poz vermesinin ardından gelen tepkilere cevap olarak derginin başyazarı bir açıklama yayınladı

Türk Solu'ndan İhsanoğlu'na savunma

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Türk Solu dergisiyle verdiği poz büyük tepki toplamıştı. Bugün gelen tepkiler üzerine, İhsanoğlu'ndan değil ancak Türk Solu'ndan bir açıklama yapıldı. Açıklamada, olayın tamamen anlık olarak geliştiği vurgulanıyor, İhsanoğlu'na verilen tepkinin haksız olduğu ileri sürülüyor.

Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu geçtiğimiz günlerde seçim kampanyası çalışmaları çerçevesinde Taksim'de kısa bir gezi yaptı. Bu sırada, bir Türk Solu yazarı İhsanoğlu'na yaklaşıp dergiyi uzatmış, İhsanoğlu da dergiyi alıp kameralara poz vermişti. Türk Solu dergisinin daha önceki yayıncılık çizgisinden dolayı bu poz tepkileri İhsanoğlu'nun üzerine çekti. Bugün de Türk Solu, olayda İhsanoğlu'nun sorumluluğu olmadığını söylemek için bir açıklama yayınladı.

Açıklamada, "Sayın İhsanoğlu’nun ziyareti sırasında bir yazarımız kendisi ile tanışmak için yanına gitmiş, gazetemizi hediye etmiştir. Gazetemizin o sayısının kapağı “Ekmeleddin’e neden evet” sloganını taşımaktaydı. Sayın İhsanoğlu da, büyük bir incelik ve nezaket göstererek, gazeteyi kabul etmiş ve basına da gazete ile poz vermiştir. Olay bundan ibarettir." denildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2014, 07:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
nemrutrealm
nemrutrealm - 6 yıl Önce

Bu dergi musvedesinin ismi aslında "Beyaztürk Solu" yada "Sabatayist Muhacir Solu" olmalı. Çünkü yayin kadrosunun alayı kökende Sabatay muhacir bulgar, sırp, yunan kırıntısıdır--yani beyaztürk ve kemalist/atatürkçü. Damarlarında TÜRK'lügün'T'si bulunmayan sözkonusu güruh, gerçekte müslüman Türk milletinin en büyük düşmanıdır. Nihai amaçları ülkemizi bölüp parçalamaktır. Aramızda yaşayip haddini aşan bu hain düşman güruha millet yakında haddini bildirecektir!

banner39

banner50

banner47

banner48