banner39

banner35

Tutuklanan HDP'li Belediye Başkanı yerine getirilen vekil belli oldu

Erzurum Valiliği: Karayazı ilçesi belediye başkan vekili olarak Kaymakam Mesut Tabakçıoğlu görevlendirildi.

Politika 18.09.2019, 10:51
Tutuklanan HDP'li Belediye Başkanı yerine getirilen vekil belli oldu

Erzurum'da "terör örgütü üyesi olmak" suçundan yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapis cezası alan ve cezası Yargıtay tarafından bir süre önce onanan HDP'li Karayazı Belediye Başkanı Melike Göksu tutuklandı.

Belediye başkan vekili olarak Kaymakam Mesut Tabakçıoğlu görevlendirildi. Konuyla ilgili olarak Erzurum Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Karayazı Belediye Başkanı Melike Göksu 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan devam eden savcılık soruşturması, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesince verilen 7 yıl 6 ay hapis cezasının Yargıtay 16. Ceza Dairesinde onanması üzerine adli mercilerin talimatı üzerine yakalanarak cezaevine sevk işlemlerine başlanıldığı göz önünde bulundurularak Anayasanın 127'nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47'nci maddelerine istinaden İçişleri Bakanlığımızın 17.09.2019 tarihli onayı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırılmış; Belediye Kanununun 45'inci maddesi uyarınca yine Belediye Kanununun 46'ncı maddesi kapsamında Karayazı Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu Karayazı Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir."

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?